Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de Adil Kandemir Yeniden AK Parti İlçe Başkanı seçildi

admin | 21 Ocak 2021 | AK Parti Sancaktepe, Genel, Gündem, Manşet A- A+

AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanlığının 5. Olağan İlçe Kongresi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde gerçekleşti.

AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanlığının 5. Olağan İlçe Kongresi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde gerçekleşti.


Pandemi kurallarının uygulandığı kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Sancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde düzenlenen kongreye AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Milletvekilleri, İlçe Başkanları , Sancaktepe Kurucu İlçe Başkanı ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Azmi Ekinci, Sancaktepe Kurucu Belediye Başkanı İsmail Erdem ve delegeler katıldı.

Mevcut İlçe Başkanı Adil Kandemir’in yeniden aday gösterildiği 5. Olağan Kongre de Divan Başkanlığı’nı İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yunus Fırat Aydın yaptı.

AK Parti Sancaktepe 5. Olağan İlçe Kongresi’nden bir konuşma yapan İlçe Başkanı Adil Kandemir ; “ Bizlere tekrar bu görevi nasip eden Allah’a hamdü Senalar olsun. Cumhur Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizlere tekrar bu görevi verdiği için İl Başkanımıza teşekkür ediyoruz. İl Başkanımız her toplantımızda bize 20 saatin üzerinde çalışmamızı tembih ederdi. Değerli başkanlarım seçim dönemlerinde başörtülü kardeşlerimizin yüzlerine tebessüm edenlerin seçimlerden sonra başörtülülerin adaletine güvenmiyorum diyen kin kusanlar olduğu süre 24 saate bir saatte sonraki günden almak şartıyla 25 saat çalışma mecburiyetindeyiz.

Peygamber ocağı olarak kabul ettiğimiz Kudüs’ün etekleri olan Suriye’de nöbet tutan ordumuza satılmış diyen zihniyeti sandıklara gömmek için 25 saat çalışma mecburiyetindeyiz. Seçim döneminde Yasin’in birinci sayfasını kırk yanlışla okuyanları, Mevlana’nın ölüm yıl döneminde Kitabı Kerimimizi Türkçe okutarak bayan semazenleri getirenleri göndermek için 25 saat çalışmak zorundayız. Sözde milletvekilinin CHP’de tabiki tecavüz oldu olacak diyerek arsızlıklarını arlanmadan utanmadan izhar edenleri, açılışı Kuranı Kerim ile olan Gazi Meclisimize bir daha girmemeleri içi 25 saat çalışma mecburiyetindeyiz.

Üniversiteye giremeyen başörtülü kardeşlerimizin gözyaşlarını dindiren, beş yıldızlı hastaneler yaparak hastane kuyruklarını bitiren, batıdan doğuya, doğudan batıya, kuzeyden güneye her yeri otoban, köprü, tünel ve duble yollarla çeviren, borçlar ile ayaklar altına düşürülen onurumuzu, şerefimizi başımızın üstüne çıkaran, Liramızdan altı sıfır atarak birilerini ayıltan, S 400 leri alarak Dünyaya meydan okuyan,en büyük hava limanları ve köprüleri inşa eden, savunma sanayimizde devrim yapan, İslamın mührü olan çağımıza yakışır camiler inşa eden, birileri tarafından felaket olarak kabul edilen bizim için fetih kadar önemli olan Ayasofya’yı açan dünya lideri genel başkanımız, Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik durduğumuzu göstermek için 25 saat çalışmak zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle bu güne kadar görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yeni göreve gelen arkadaşlara da başarılar diliyorum. Kongremizin ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. “ dedi.

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ; “ Liderimizin öncülüğünde yürekten bir seda ile haykırıyor ve söz veriyoruz. Terörle mücadele eden, küresel faiz ve finans çevrelerine prim vermeyen, milli savunma hamlesiyle dünyaya ilham olan, tarımda millileşme ve bağımsızlaşma politikası izleyen, Uluslar arası ilişkilerde Türkiye’yi güçlü bir aktör haline getiren, oluşturduğu organize sanayi bölgeleriyle sanayisini istihdamını büyüten, eğitim, ulaşımda, haberleşme teknolojik alt yapısı yatırımlarında çağ açan sayın Cumhurbaşkanımızın yüzünü inşallah 2023 te bir kez daha ağırtacağız.
Ak Parti’nin milletin teveccühü ile sancaklaşan bayrağını bir kez daha demokrasi burçlarına dikeceğiz inşallah. Varsın aklını ve vicdanını terör örgütlerine yabancı medya ve siyaset lobilerinin bütün o kirli çarklarına peşkeş çekenler Cumhurbaşkanımız için istediği lafı söylesinler. Biz inanıyoruz ki söz de kararda milletindir. Recep Tayyip Erdoğan, bu milletin, bu iklimin birlik ve beraberliğinin adalet ve yükselişinin en güçlü temelidir. 15 Temmuz da millete sırtını çevirerek, pencerelerini ve perdelerini sıkı sıkıya kapatanlar ve saklananlar bizi anlayamaz. Türkiye’yi İMF prangasına mahkum etmek isteyenler milletimizin hissiyatını kavrayamaz. Demokrasiyi sadece İstekleri ve vesayet rejiminin yansıması olarak görenler Türkiye’yi geleceğe taşıyamaz. Türkiye Her biri yüksek vizyon ve kaliteli kadroların liderliğinde ilerleyen Ak Parti kongrelerinin ışığı ile aydınlanmaktadır ve aydınlanmaya inşallah devam edecektir. Türkiye Yüzünü 2023’e, 2053’e ve 2071’e dönmüştür. Artık yolumuz bahtımız açık olsun diyorum.” Diye konuştu.

İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yaptıkları konuşmalarda kongrenin hayırlı olmasını ve yeni yönetime başarılar dilediler.

Tevfik Erk / İstanbul

517 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.