Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de 5 Bin 768 Aileye Sosyal Yardım Ödemeleri ve Maaşları Teslim edildi

admin | 13 Nisan 2020 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe Kaymakamlığı’ndan yapılan bilgilendirmede,  5 Bin 768 Aileye Sosyal Yardım Ödemeleri ve maaşları teslim edildiği açıklandı. 

Koronavirüs salgını nedeniyle Sancaktepe’de 3450 ihtiyaç sahibi ailelere 1.000 ₺ nakit sosyal yardım ödemeleri ve 2022 Sayılı “65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun” kapsamında maaş alan 2318 kişiye ödemeleri evlerinde teslim edildi. Böylece 5 Bin 768 Aileye Sosyal Yardım Ödemeleri yapılmış oldu.
Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, yaptığı açıklamada, “sosyal yardım ödemelerini ve 2020 sayılı kanun kapsamında maaş alan vatandaşlarımızın ödemelerini evlerinde yaparak  hem vatandaşlarımızın sağlığını koruduk hem de sosyal hareketliliği azaltmış olduk. Bizler başta Vefa Sosyal Destek Grubumuz olmak üzere; tüm kurumlarımızla halkımızın ihtiyaçları için gece gündüz görev başındayız ” dedi.
03 Nisan Cuma günü saat 10.00’dan 05 Nisan Pazar saat 18.00’e kadar 3450 ihtiyaç sahibi ailemize 1.000 ₺ nakit sosyal yardım ödemelerini ve
2022 Sayılı “65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk

Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun” kapsamında maaş alan 2318 kişiye ödemeleri evlerinde teslim ettiklerini belirten Kaymakam
Adnan Çakıroğlu, “ çeşitli sebeplerle evlerinde bulunamayan vatandaşlarımıza da PTT aracılığı ile ulaşıp, ödemelerini en kısa sürede teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Adnan Çakıroğlu; “ “Millet evinde, devlet milletinin hizmetinde” ilkesiyle mesai mefhumu gözetmeden vatandaşlarımızın Sosyal yardımlarını ve Maaş ödemlerini evlerine ulaştıran, başta dağıtım sürecinin koordinatörlüğünü yapan İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde görevli Komiser Anıl Gündüz olmak üzere; Bekçilerimize, Jandarma ekiplerimize, PTT görevlilerimize ve ulaşımı sağlayan tüm şoför arkadaşlarımıza ve dağıtımda görev yapan 87 personelimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum “ diye konuştu.

211 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.