Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı Güvenlik Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

admin | 28 Eylül 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçmesi için alınacak tedbirlerin görüşüldüğü “Okullarda Güvenli Eğitim Toplantısı”  Kaymakam Adnan Çakıroğlu başkanlığında yapıldı.
05 Eylül Perşembe günü Özel Bilfen Okulları Konferans salonunda gerçekleşen toplantıya; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Günnur Savaş, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Doğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Çocuk Büro Amiri, Okul Müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.
Öğrenci ve velilerinin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlen toplantıda konuşan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde öğrencilerin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okul içi ve çevrelerinde gereken her türlü tedbirin alınacağını söyledi.
Kaymakam Adnan Çakıroğlu, ilçedeki bütün kamu kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının, okulların, öğretmen ve idarecilerin, velilerin hep birlikte hareket ederek okulların güvenliğinin yanı sıra geleceğin teminatı çocukların başarılı eğitim öğretim yılı geçirmelerini sağlamayı hedeflediklerini anlattı.
Toplantıda İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen   okullarda ve çevresinde alınacak tedbirlere ilişkin yazı gereği;  öncelik dereceli okullar başta olmak üzere okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okullarda kurulan güvenlik kameralarının çalışabilirliğinin kontrol edilmesi ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonunun tamamlanması, diğer okullarda ise KGYS’ye entegre şartı aranmaksızın öncelik derecelerine ayrılan okullardan başlanarak okul güvenlik kamera sistemlerinin tamamlanması, çocuklarımızın servislerle güvenli bir şekilde taşınmasına yönelik tedbirlerin alınması ve denetlenmesi, okulların bulunduğu yerlerde uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konusu başta olmak üzere açık sigara satışının önlenmesi, okul çevrelerinde bulunan internet cafe vb. yerlerin denetlenmesi, özellikle okul çevrelerinde metruk statüsünde olduğu tespit edilen binalara ilişkin alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi konuları ele alındı.
Toplantının sonunda Kaymakam Çakıroğlu, 2019 – 2020 eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulunarak, tüm öğrencilere ve öğretmenlere başarılar diledi.
 
219 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.