Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” Sloganıyla Fidanlar Toprağa Dikildi

admin | 17 Kasım 2019 | Genel, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Cumhurbaşkanlığı tarafından  “ 11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” sloganıyla başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle Paşaköy Mahallesinde fidanlar toprağa dikildi.

11 Kasım Pazartesi günü Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle düzenlenen etkinliğine; Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma DÖĞÜCÜ, Belediye Başkan Yardımcıları, Kamu Kurum Müdür ve Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sancaktepe Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri, STK Temsilcileri, Öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“Çocuklarımıza ve Torunlarımıza Bırakacağımız En Değerli Miras”
Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte kısa bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, geleceğin teminatı olan gençlerin ve çocukların ağaç ve doğa sevgisinin kendilerini umutlandırdığını belirterek, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yayınlamış olduğu genelgeyle; Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla; milletimizin de desteği ile her yıl 11 Kasım gününün ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak kutlanmasını uygun görmüştür. İnşallah, bugün burada toprağa dikeceğimiz her fidan, bu dengeyi korumaya küçük bir katkı olacak, dünyanın geleceğini teminat altına alacaktır. Bu doğrultuda yapılacak etkinliklerle çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız en değerli miras bereketli topraklarımıza birlikte dikeceğimiz fidanlarımız olacak.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından fidanlar dikildi. Katılımcılar, diktikleri fidanlara can suyu verdi.
Tören, çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

220 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.