Hoşgeldiniz  

Sancaktepe’de 09.05’te hayat durdu

admin | 17 Kasım 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yıl Dönümünde saat 09.05’te Türkiye’de hayat durdu. Tüm yurtta olduğu gibi Sancaktepe İlçesinde de hayat 09.05’te durdu.

SANCAKTEPE – Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81’nci yıl dönümünde, törenlerle anılıyor.  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yıl Dönümünde saat 09.05’te Türkiye’de hayat durdu. Tüm yurtta olduğu gibi Sancaktepe İlçesinde de hayat 09.05’te durdu.

Sancaktepe ilçesinde  ilk tören Sancaktepe Kaymakamlığı Tören Alanında bulunan Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti.  Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunum törenine Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Askeri Garnizon Komutanı, Siyasi Parti Temsilcileri, Sancaktepe Belediye Meclis Başkanvekili Av. Ercan Kader, Sancaktepe Belediye Meclis üyeleri, Sancaktepe Muhtarları, Sancaktepe de ki Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına, Sancaktepe Kaymakamlığı, Askeri Garnizon Komutanlığı, Sancaktepe Belediye Başkanlığı, CHP Sancaktepe İlçe Başkanlığı, İyi Parti Sancaktepe İlçe Başkanlığı, MHP Sancatepe İlçe Başkanlığı, Sarıgazi Cemevi Derneği ve ADD Sancaktepe Şubesinin çelenklerinin sunumu yapıldı.09.05’te hayat durdu
Saatler 09.05’i gösterdiği anda Sancaktepe Kent Merkezinde tüm yurtta olduğu gibi hayat 2 dakikalığına durdu.. 09.05 ‘te çalan siren seslerini duyan araçlar bulundukları yerde durdu ve kornaları ile siren seslerine eşlik ettiler  ve  araçlardan inen vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. Yoldan geçen vatandaşlar oldukları yerde saygı duruşuna geçerek Atatürk için saygı duruşunda bulundular. Tören saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

Anma programı Mustafa Öncel Kültür Merkezi’nde yapıldı

Sancaktepe İlçesinde Anma programı Mustafa Öncel Kültür Merkezi’nde düzenledi. Bura da düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.  10 Kasım video gösterimi, Yürek Atışı, Şiir okunması, Anıtkabir Video gösteriminin ardından Veda Oratoryosu ile program sona erdi.
Tevfik Erk / İstanbul

296 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.