Hoşgeldiniz  

Sancaktepe Veysel Karani İlkokulu’nda Yerli Malı Haftası kutlandı

admin | 19 Aralık 2019 | Eğitim, Genel, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe’de  “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” kutlamaları kapsamında Veysel Karani İlkokulu’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Okul idaresi, öğretmenleri, öğrencileri ve velilerin iş birliğinde hazırlanan etkinliklere İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Şit, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Dede, Okul Müdürü Rahmi Aydoğan’da eşlik etti. Etkinlikte, tutumlu olma, yatırım yapma ve yerli malı kullanmanın önemine  vurgu yapıldı.
Okulun koridorunda kurulan, Türkiye’nin her bölgesinde yetiştirilen meyve ve sebzelerden oluşan bir mini manavdan öğrencilere ve misafirlere meyve ikramları yapıldı.
Diğer bir Sınıfın ise bir köşesinde oluşturulan şark köşesi dikkatleri çekti. Şark köşesini oluşturan alanda ülkemizin el emeği olan bakır işlemeleri, çanak, tabak ve kilim çeşitleri ile  ilgi odağı oldu.
Öğretmenlerin, öğrenci ve velilerin  yerli malı için farkındalık oluşturmak istedikleri bu etkinliklerin amacına ulaşması için büyük emek harcandığını gören Milli Eğitim şube Müdürü Murat Şit, emeği geçen başta Okul Müdürü Rahmi Aydoğan’a, okulun öğretmenlerine , öğrenci ve velilerine teşekkür etti.
Tevfik Erk / İstanbul
322 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.