Hoşgeldiniz  

Sancaktepe, Spor Kenti Gibi

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Sancaktepe Belediyesi`nin düzenlediği Spor Şenliği`nde 2011 yılı içersinde başarılı olan sporculara madalya ve kupaları verildi

27 Haziran 2011 Pazartesi 12:26

İstanbul’un yeni ilçesi Sancaktepe gelişen ve değişen yüzünü spora ve sporcuya verdiği önemle bir kez daha gösterdi. İlçede düzenlenen spor şenliğinde belediye spor okullarındaki öğrencileri görenler  “ Sancaktepe adeta bir spor kenti olmuş, spor okulları ise sporcu fabrikası” gibi demekten kendilerini alamadılar.

Sancaktepe Belediyesi’nin düzenlediği Spor Şenliği’nde  2011 yılı içersinde başarılı olan sporculara madalya ve kupaları verildi. Gecenin sonunda ise konser veren sevilen sançtı Davut Güloğlu, izleyenleri  coşturdu.

Spor Şenliği, Sarıgazi stadyumunda yapıldı. Şenliğe  Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Sancaktepe Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Hikmet Yazıcı, Sancaktepe Emniyet Müdürü Adem Öztürk ,Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Raşit Yıldız, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ,Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, öğretmenler,öğrenciler ve Sancaktepe’liler katıldı.

2011Yılı içersinde başarılı olan sporculara ödüllerinin ve kupalarının verildiği  Spor Şenliği  sporcuların geçit töreni ile başladı. Başkan İsmail Erdem sporcuları selamladıktan sonra eğitim alan sporcuların gösterileri gerçekleşti. Spor Şenliğinde; Sancaktepe Belediyesi Spor Okulları’ndaki öğrencilerin dövizli yürüyüşü, Uzakdoğu sporları gösterileri, 10’lu gruplar halinde futbol, voleybol, basketbol gösterileri, Bitlis Yöresi halk oyunları ve ok atma gösterileri yapıldı.

Başkan Erdem, İki güreşçimiz dünya şampiyonasında

Başkan İsmail Erdem konuşmasında “Spora verdiğimiz önem işte ortada iki  güreşçimiz  dünya şampiyonasına katılacak. Bundan daha güzel ne olabilir. Sancaktepe’nin ismini dünyaya duyuracaklar. Ben eminim ki iyi birde sonuç alacaklar. Tüm Sancaktepe’lilerin kalbi ve duaları sporcularımızla olacaktır. Bizlere çocuklarını emanet eden siz sevgili Sancaktepe’lilere teşekkür ediyorum.”dedi.  Konuşmasının devamında Başkan Erdem Sancaktepe’nin geleceğinin asıl sahibi olacak gençlere çok önem verdiklerini ve yatırımlardaki öncelikli hedef kitlenin gençlerin geldiğini belirtirken şunları söyledi: “Gençlerimizin ihtiyaçlarına dair projeler üretmek, onlara hem fiziksel hem de ruhsal yönden olumlu değer katacak atılımlar yapmak, bize göre ilçemiz için en değerli hizmetlerden… Bugün de gençlerimize, sporu sevdirmek ve spor yapan gençlerimizi desteklemek adına gerçekleştirdiğimiz güzel bir etkinlikte daha sizlerle bir aradayız.” şeklinde konuştu. Erdem konuşmasını: “Sizler bu gayreti gösterdikçe, bizler de sizlere, gerekli altyapıyı hazırlamak ve başarılarınızı artırmak için yeni yatırım projeleri ile desteğimizi sürdüreceğiz. Tüm sporcularımızı katılımlarından ve başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Hepimize Sancaktepe’de sporun ve sporcunun daha da güzel yerlere geleceği, sağlıklı günler diliyorum.”dedi.

İstanbul Milletvekili Osman Boyraz “İstanbul’un yeni bir ilçesi Sancaktepe’yi  böyle coşkulu ve başarılı görmek insanı mutlu ediyor. Belediye Başkanı Sayın İsmail Erdem’i tebrik ederim. “dedi.

Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan “ Sancaktepe Belediyesini başta sayın Başkan İsmail Erdem olmak üzere tüm birimlerini çalışmalarından dolayı  tebrik ederim.”dedi

Başkan Hedefi 12 den vurdu

Konuşmaların ardından okçuluk takımının ricasını kıramayan Belediye Başkanı İsmail Erdem Ok ve yayı eline aldı ve hedefe 2 atış yaptı.  İkinci atışta hedefi 12 de vuran Başkan Erdem” ilk atış denemeydi” diye takıldı. Başkanın hedefi 12 den vurması büyük alkış aldı.

Daha sonra ödül törenine geçildi. Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan , İstanbul Milletvekili Osman Boyraz ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem kupa ve madalyaları sporcu ve takımlara tek tek verdiler. Madalya,kupa ve sertifikaların verilmesinin ardından sahneye  alkışlar arasında  sevilen sanatçı Davut Güloğlu geldi. Sanatçıyı yakından görmek isteyen Sancaktepeliler sahneye doğru hareketlenince güvenlik görevlileri  yaklaştırmak istemedi. Sanatçı Davut Güloğlu’nun,”  Bırakın sahneye doğru gelsinler “ demesi üzerine Sancaktepeliler  büyük coşku ile konserin tadını çıkardılar. Davut Güoğlu’nun  hareketli şarkılarına eşlik eden Sancaktepeliler doyasıya eğlenirken etkinlik tam şenliğe dönüştü..

Tevfik Erk / İstanbul  /Sancaktepe

203 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.