Hoşgeldiniz  

Sancaktepe okulları arasında bir ilk

admin | 08 Ekim 2020 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet, Sancaktepe Okulları A- A+

Sancaktepe Küçük Ülkü İlkokulu, Türkiye’nin Eğitim Platformu firması Okulistik ile yapılan görüşmeler sonucunda Akıllı Okul Sistemine Geçiş Yapıyor.
Konu ile alakalı bilgilendirme yapan Küçük Ülkü İlkokulu Müdürü Coşkuner Aras; ” Malum Pandemi durumunda Uzaktan Eğitim Kapsamında siz değerli öğrencilerimiz ve velilerimize verdiğimiz desteği  daha da arttırarak Okulistik İle destek sağlamaya ve oradan ödevlendirme yapıp geri bildirim almaya çalışacağız. Yani Okulistik Sistemi ile evinizdeki okul olacağız. Okulistik İle Öğrencilerimiz videolu konu anlatımları, örnek soru çözümleri, çalışma kağıtları, ev ödevlerine ve sınırsız soru ve soru çözümlerine ulaşıp derslerindeki başarı seviyelerini arttıracaklar. Bitmedi daha bunun yanında Türkiye Geneli Deneme Sınavlarını artık online olarak yapıp Türkiye derecelerimize daha rahat ulaşıp değerli öğrencilerimizi buna göre daha başarılı kılmaya çalışacağız. Uzun Lafın kısası başarı istiyorsak diğer akıllı okullar gibi artık bizim de bu sisteme geçiş yapmamız gerekiyor.” dedi.
Küçük Ülkü İlkokulu öğrencileri hem eğitim alacaklar hemde Türkiye geneli deneme sınavına girecekler. Küçük Ülkü İlkokulu’nun başlattığı bu çalışma Sancaktepe ilçesinde bir ilk olma özelliğini koruyor. Öğrencilerin  sisteme daha kolay adapte olabileceği düşünülürken velilerin de sistemden memnun olması bekleniyor.
Tevfik Erk / İstanbul
1122 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.