• DOLAR
  %0,30
 • EURO
  %0,26
 • ALTIN
  %1,05
 • BIST
  %0,52
Sancaktepe Muhtarları Aşure Lokmalarını paylaştı

Sancaktepe Muhtarları Aşure Lokmalarını paylaştı

Sancaktepe ilçesinde bulunan 19 Mahalle Muhtarı Muharrem Ayı dolayısıyla Aşure Lokmalarını paylaştılar. Geçtiğimiz hafta Sarıgazi Demokrasi Caddesinde düzenlenen etkinliğin ardından Samandıra ve Yenidoğan merkezde muhtarlar aşure ikramında bulundular.

Sancaktepe Sarıgazi Cemevi’nde pişirilen aşureler Cemevi Dedesi tarafından duaları okunduktan sonra Aşureler Samandıra ve Yenidoğan’a doğru yola çıktı. Samandıra ve Yenidoğan merkezde Aşure kazanın başına geçen muhtarlar Sancaktepelilere Aşure ikramında bulundular.

Sancaktepe’nin efendiliği ve kibarlığı ile dikkat çeken genç Avukatlarından Gürkan Keser’in katkı ve desteği ile Sancaktepe Muhtarlarının organize ettiği Aşure Lokmaları Sancaktepelilere ikram edildi.

Sancaktepede muharrem ayı kapsamında muhtarların organize ettiği ve siyasi parti temsilcilerinin ve sivil toplum kuruluşları yöneticilerinin  katıldığı aşure gününe destek veren Av. Gürkan Keser, katılım gösteren tüm Sancaktepelilere teşekkürlerini sunarak, daha iyi bir sancaktepe için daha fazla çalışacaklarını belirtti.

Av.Gürkan Keser ” Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Lokmalarımızı Allah kabul etsin” ifadelerinde bulundu.

MHP Sancaktepe İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu; ” Muharrem Ayı nedeniyle Sancaktepe Muhtarlarımızın Aşure Lokmasına katıldık. Bu önemli ayda edilen duaları, paylaşılan lokmaları Allah kabul etsin” ifadelerinde bulundu.

Sancaktepe Belediye CHP Meclis Üyesi İlknur Ünlü; ” Muharrem Ayı dolayısıyla Sancaktepe Muhtarları Aşure lokması ikramında bulundular. Birlik ve beraberliğin simgesi olan Muharrem Ayında, tutulan oruçları, edilen duaları ve paylaşılan lokmaları Allah kabul etsin.” ifadelerinde bulundu.

Haber Foto : Tevfik Erk / İstanbul

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM