Hoşgeldiniz  

Sancaktepe Milli Eğitim’de Neler Oluyor ?

Murat ŞİT | 16 Mart 2020 | Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet


Murat ŞİT
muratsit@gmail.com

SANCAKTEPE – Eğitimci Yazar Murat Şit, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim de yapılan çalışmaları kaleme aldı. Yazının 1. Bölümünü siz okurlarımıza sunuyoruz.

Murat Şit’in kaleme aldığı yazı şöyle;
Sancaktepe Milli Eğitim’de Neler Oluyor
MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Büyük İlçe Kaymakamımız Sayın Adnan Çakıroğlu’nu, ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Hale Bağce Özbaş’ı ziyaret ettiler. Genel Müdürü olduğu Hayat Boyu Öğrenmeye bağlı olan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzü de ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Okullarımızın ortak alanları Belediyemiz tarafından nano teknoloji ile ilaçlanarak sterilize edildi. Tüm resmi okullarımızda yapılan bu çalışmadan dolayı Sancaktepe Belediye Başkanlığımıza ve Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.
“Okumak Özgürlüğe Kanat Çırpmaktır”. adlı projesi ile İlçemiz Aziz Bayraktar İmam Hatip Lisemizde 53 farklı okuma grubu kurularak kitap okuma seferberliği başlatıldı. Cengiz Aytmatov’un, Peyami Safa’nın, Mehmet Akif Ersoy’un, Malcolm X’in kitapları başta olmak üzere 100 temel eserden kitaplar okunuyor. Okuma seferberliği tatilde de devam edecek. 
Hüseyin Temizel ilkokulumuzda Sanat Atölyesi, Drama Atölyesi, Okul Kütüphane açılışı, mavi kapakdan tablo ve Mehmet Akif Ersoy’un hayatı konulu sergi açılışı yapıldı.
Sancaktepe Halime Hatun ilkokulumuzda “Şehitlere Saygı Askerimize Moral” etkinliği düzenlendi. Öğrenci ve velilerimizin büyük bir katılım gösterdiği etkinliğe ordumuzun yanındayız mesajı verildi. Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe öğrenci ve velilerimiz ellerinde Türk Bayraklarıyla katıldılar.
Nermin Ahmet Hasoğlu ortaokulumuzun öğrencilerinden Yusuf Bulduk ve Hilal Akyıldız Judo İstanbul il birincisi, Sametcan Düdük ise zeka oyunlarında İstanbul ikincisi oldular. İlçemiz adına katıldıkları ve ilçemizi temsil ettikleri bu yarışmalarda kazandıkları ödüller dolayısıyla öğrencilerimizi kutluyoruz. Başarılarından dolayı kendileriyle gurur duyuyoruz.
Sancaktepe Şehit Uzman Çavuş Selim Topal Özel Eğitim Uygulama Okulumuzun bahçesinde Özel Eğitim çocuklarımız için “Engelsiz Oyun Alanı” oyun bahçesi açılışı gerçekleştirdik. Okulumuza destek veren velilerimize ve hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.
Aday öğretmenlerimiz için Profesör Doktor İlber Ortaylı ile “Tarih Sohbetleri” semineri düzenledik. İstanbul il Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve il Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Zübeyir Gökhan Doğan’ın da katıldığı seminer İlçemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Seminere sadece ilçemizde görev yapan aday öğretmenler değil Anadolu yakası ilçelerimizde görev yapan aday öğretmenler de katılım sağladı.
İlçemizin Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Direksiyon Eğitiminde İstanbul’un diğer ilçelerine göre daha başarılı uygulamalarda bulunması nedeniyle bakanlığımız tarafından “Teşekkür Belgesi” ile ödüllendirildi. Bakanlığımız tarafından müdürlüğümüze verilen Teşekkür Belgesini il Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı tarafından ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil Bağce Özbaş‘a takdim edildi.
Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulumuz öğrencilerinden Emir Mücahit Yılmaz Türkiye Güreş Şampiyonası’nda üçüncülüğü elde ederek ilçemizi ve ülkemizi temsilen Balkan Şampiyonası’na katılacak.
İlçemizden bir başka başarı ise Aziz Bayraktar Anadolu İmam Hatip Lisemizinden. öğrencimiz M. Recep Arvas Güreşte Türkiye şampiyonu oldu. İlçemiz adına bir başka başarı da Wushu Kungfu dalında. Wushu Kungfu da Türkiye birinciliği de yine ilçemizden. Antalya’da düzenlenen Wushu Kungfu Şampiyonası’nda Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin öğrencisi Azra Yöndem adlı öğrencimiz Türkiye Şampiyonu oldu. Okullarımızı ve öğrencilerimizi bu güzel başarılarından dolayı tebrik ediyor ve Öğrencimizin başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencilerimiz ile gurur duyuyoruz.
Okul öncesi eğitimi almayan çocuk kalmayacak. Şimdi oyun ve eğitim zamanı. Beş yaş ve üzeri çocuklarımız için oyun odası programı okullarımızda uygulanmaya başlandı. İlçemizde bazı pilot Okullar seçildi. Beş yaş ve üzeri çocuklar bu pilot okullara okul öncesi eğitimini alacaklar.
İlçemizde geleneksel Matematik Olimpiyatları düzenliyoruz. Geleneksel olarak düzenlediğimiz Sancaktepe Matematik Olimpiyatları bu yıl Özel Birikim Okullarında gerçekleşecek.
İlçemiz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencileri tarafından “Doğa Öncüleri Kapak Tasarımı” projesi ve “Kardeşimle Paylaşıyorum” projesi kapsamında topladıkları kapaklar ile tablo yapıp ördükleri atkı ve bereleri kardeş okullari öyle paylaştılar.
Vatan uğruna Şehit olan İlçemiz Aziz Bayraktar Anadolu İmam Hatip Lisemizin öğrencisi Emre Baysal’a Allah’tan rahmet ailesine, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz. Şehidimiz için mezun olduğu okul olan Aziz Bayraktar Anadolu İmam Hatip Lisemizde Kur’an Tilaveti yapılarak şehidimiz anıldı.
Nermin Ahmet Hasoğlu Ortaokulu öğrencimiz Sametcan Güdük Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları İstanbul Turnuvasında ikinci olup bizleri gururlandırdı. Öğrencimizi ve koordinatör öğretmenimiz Savaş Tosun’u tebrik ediyoruz. Okulumuza ve öğrencimize başarılar diliyoruz.
6225 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.