Hoşgeldiniz  

Sancaktepe Kitap Fuarı’nda bir küçük yazar var, ama hayalleri büyük

admin | 28 Eylül 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE –  Sancaktepe Kitap Fuarı’nda küçük bir yazar var. Kendisi küçük hayalleri büyük. Bir çok insana örnek olabilecek bir yazar. Ateş’li Hikayeler Kitabını hazırlamış, Sancaktepe Kitap Fuarı’ında okuyucuları bekliyor.

Küçük yazar 8 yaşında yani 2011 doğumlu, hikaye kitapları yazıyor resimliyor. Hazırlamış olduğu Ateşli Hikayeler adlı kitabının tüm gelirini  Kanserle mücadele eden “Bir Dileğim Var” derneğine bağışlıyor.  Hayalleri büyük olan küçük yazarın en büyük yardımcısı annesi ve babaannesi, sanatı seven bir ailenin içinde yetişen Atash Osouli İstanbul’da Dünya’ya geldi. Klasik müzik seven küçük yazar Atash, İngilizce ve Almanca öğrenmeye devam ediyor. Farsça ve Türkçe’yi anadili olarak konuşuyor.
 Atash, Artık kararını vermişti. 
Çocukların okurken eğlenebilecekleri hikaye kitapları yazıp resimleyecekti. Çok daha fazla çocuğun dileğini yerine getirebilmek için ilk adımı olan “ Ateş’li hikayeler” bu vesile okuyucularla buluştu.
Ateş’li Hikayeler kitabından elde edilecek olan tüm gelir, kanser tedavisi görmekte olan çocuklarımızın “ dile benden ne dilersen “ diyerek tüm dilekleri yerine getirmek için mücadele eden “ Bir dileğim var “ derneğine bağışlayarak yüzlerce arkadaşının dileklerini yerine getirmek için aracı olmak istiyor.
Tevfik Erk / İstanbul


285 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.