• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,06
 • BIST
  %0,66
Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya’nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya’nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferimizin 108. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kaymakam Ahmet Karakaya ” 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferimizin 108. Yıldönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz” dedi.

Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya mesajında şu ifadelere yer verdi ;
” 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferimizin 108. Yıldönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyor; Çanakkale destanının tüm kahramanlarını ve bütün şehitlerimizi hürmetle ve minnetle yâd ediyoruz.
Çanakkale Deniz Zaferi’mizi Vatan Şairimiz Mehmet Akif’in ifadesiyle “gökler ölüm indirirken” kazandık. Çanakkale bizim mahşerimizdir. Bir ulusun yeniden dirildiği, imanın imkânı yendiği gündür. Atalarımız Çanakkale’yi geçilmez kıldı: vatana, bayrağa sancağa el uzatanların elini kırıp attı. Cihan tarihinde esine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazdı.
Bu destanın her sayfasında büyük kahramanlarımızın adı var: Mustafa Kemaller, Yüzbaşı Kenan Beyler, Yahya Çavuşlar, Seyit Onbaşılar, Nigdeli Aliler ve nice kefensiz yatanlar… Onlar, dünya tarihini değiştirdikleri gibi milletimizin kaderini de yeniden yazdılar. Bize cennet bir vatan bıraktılar. Bunun için bastığımız yeri toprak diyerek geçmiyoruz.
Çanakkale Destanı’nın Şanlı Kahramanları! 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam askere rast gelinmemiştir.” sözünde ifade ettiği gibi iman ve cesaretle yazdığınız destanı sonsuza dek yaşatmak andımızdır.
Mübarek vatan toprağında, can verdiğiniz nazli hilalin gölgesinde müsterih olunuz ki emanetiniz canımızdan aziz bilerek yaşıyoruz.
Çanakkale Deniz Zaferimizin 108. Yıldönümünü tebrik ediyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda canlarını feda eden şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla yad ediyoruz.

Ahmet Karakaya
Sancaktepe Kaymakamı” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM