Hoşgeldiniz  

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun Kurban Bayramı Mesajı

admin | 13 Ağustos 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE –  Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Kurban Bayramı nedeniyle bir tebrik mesajı yayımladı.

Kaymakam Adnan Çakıroğlu mesajında; ” Mübarek Kurban Bayramınızı en samimi duygularımla kutluyor; Bayramın Aziz milletimize, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimize, Türk – İslam Dünyasına ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyorum.
Rabbime, kendisine sunulan tüm kurbanları makbul buyurması; kurbanları, hem zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vesile, bir vasıta kılması için dua ediyorum.
Bayramlar, milli ve manevi duyguların pekişmesine, hoşgörü ve yardımlaşma ruhunun güçlenmesine vesile olan; birlik ve beraberliğimizi perçinlediğimiz, kardeşlik iklimini derinden teneffüs ettiğimiz müstesna ve muazzez günlerdir.
Biliyoruz ki, Kurban Bayramı Allah’a manen yaklaşmanın yanında kalben de yakınlaşmanın mübarek bir imkânı ve fırsatıdır.
Kurban “Yakınlaşmak, yakın olmak” demektir. Kurban cömertliğin, paylaşmanın, muhtaç olana el uzatabilmenin en güzel fırsatıdır.
Evet… Kurban, cömertliktir.
Kurban, dayanışmadır, yoksulların sevindirilmesidir.
Kurban, bu dünyada misafir olduğumuzun tekrar tekrar hatırlanmasıdır.
En önemlisi de kurban, Allah’a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmadır.
Bu hissiyatla, Aziz milletimizin, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve Türk – İslam Dünyasının Kurban Bayramlarını tebrik ediyor; huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi Rabbimden diliyorum.” dedi.

238 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.