Hoşgeldiniz  

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

admin | 09 Mart 2021 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Adnan Çakıroğlu mesajında ; “ Fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan, insanlığın ilk öğretmeni kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.
Gerek aile gerek toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın, toplumsal hayatın her alanında etkinlik alanlarını artırması, ülkemizin aydınlık yarınlara yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır.
Saygıdeğer Hanım Efendiler;
Kadını veya erkeği, aynı madalyonun iki yüzü gibi telakki eden bir medeniyetin mensupları olan bizler, cinsiyetçi yaklaşımların her türüne karşıyız.
Özellikle son yıllarda ülkemizin gündemini meşgul eden ve bizleri rahatsız eden Toplumumuzun yüz karası olarak nitelendireceğimiz Kadına Yönelik Şiddet, hastalıklı, sağlıksız, bir toplumun oluşmasına yol açar. Bu nedenle devletimizin tüm kurumları, sivil toplum kuruluşları ile toplumun bütün bireyleri, kadına yönelik şiddete karşı güçlü bir sesle dur demeliyiz. Bize yakışmayan insanlık dışı kadına şiddetle mücadelede örnek olalım, önder olalım, diye düşünüyorum.
Bu düşüncelerle, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yitirdiklerimiz başta olmak üzere ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yâd ediyorum.
Şiddetin kurbanı olarak hayatlarını kaybeden kadınlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.
Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü gönülden tebrik ediyorum.” Dedi.

2319 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.