Hoşgeldiniz  

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun 15 Temmuz Mesajı

admin | 14 Temmuz 2020 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı yayımladı.
Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu mesajında; ” Dördüncü yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü alçaklar karşısında Vatanımızın bekası, milletimizin huzuru için kanlarıyla tarih yazan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; Gazilerimize de cesaretleri ve fedakârlıkları için şükranlarımı sunuyorum.
15 Temmuz sadece bir darbe değil, aynı zamanda bir işgal girişimiydi. Asker kılığına girmiş katiller, vatanımızı işgale yeltendi. Gazi Meclisimizi ve Külliyeyi bombaladılar. Sokakları, caddeleri, meydanları ateş altına aldılar. Cumhurbaşkanımızın canına kast ettiler. Bizim tanklarımızı, bizim uçaklarımızı, bizim silahlarımızı, bize çevirdiler.
Üzerinde muskadan başkan bir şey taşımayan kardeşlerimizin üstüne yaylım ateşi açtılar. İstanbul’da; 99 kardeşimiz şehadet şerbeti içti. O gece 251 kez şehit düştük. 2 bin 757 kez gazi olduk. ‘Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen alsancak’ diyen bir milleti, sindirebileceklerini sandılar. Milletimiz, Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydana çıktı.

Öldüremeyecekleri kadar çoktuk. Kiminiz Köprüde, kiminiz Saraçhane’de, kiminiz Vatan’daydık. Türkiye meydanlarda tek yumruktu.

O gece uyusaydık, bir daha uyanamazdık. O gece uyusaydık, Vatansız, bayraksız, ezansız kalırdık. Minarelerden çınlayan ‘Es Salatu Ve’s-Selamu Aleyke Ya Rasulallah’ sadasıyla dirildik. O gece, çıplak ellerimizle, tarihin en büyük destanlarından birini yazdık. O gece; cesaret olduk, destan olduk; hainleri bir kez daha topraklarımızdan kovduk. O gece, biz kazandık kardeşlerim. Düşmanı bir kez daha yendik. Vatanı hainlere teslim etmedik. FETÖ’cü hainler, boyunlarındaki ihanet tasmasıyla cezalarını çekiyor.
Ancak; maruz kaldığımız tehlikeler devam etmektedir. Bu nedenle Vatan nöbetimiz de hiç bitmeyecektir.
Bu vesileyle, Ülkemizin bir daha böyle bir ihanet yaşamamasını temenni ediyor, başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere; vatan topraklarının bütünlüğü, devletimizin bekası, milletimizin birlik ve kardeşliği uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize de bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
932 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.