Hoşgeldiniz  

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Okul Kantinlerini Denetledi

admin | 26 Mart 2019 | Eğitim, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Osmangazi İlkokulu’nu ziyaret ederek, okul kantininde incelemelerde bulundu.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okul Kantinlerinde Satılacak Gıdalar ve Eğitim Kurumlarındaki Gıda İşletmelerinin Hijyen Yönünden Denetlenmesi” genelgesi gereği yapılan denetimlerin ilki Kaymakam Adnan Çakıroğlu başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sani Gündoğdu’nun katılımıyla Osmangazi İlkokulu’nda yapıldı.
Kaymakam Adnan Çakıroğlu , “  Milli Eğitim Bakanlığımızın ‘Okul Kantinlerinde Satılacak Gıdalar ve Eğitim Kurumlarındaki Gıda İşletmelerinin Hijyen Yönünden Denetlenmesi’ Genelgesi ile öğrenci, kursiyer ve çalışanlara, sağlıklı beslenme ortamları oluşturulması, yeterli ve dengeli beslenmenin teşvik edilmesi ile doğru beslenme alışkanlıkları kazandırılması, güvenilir gıdaya erişim sağlanarak; olabilecek gıda zehirlenmeleri, bulaşıcı hastalıklar ile yetersiz ve dengesiz beslenmeye bağlı hastalıkların önlenmesi (obezite, diyabet, kalp damar hastalıkları vb.) amaç edinilmiştir” dedi.
Bu kapsamda ilçe de bulunan tüm resmi ve özel okulların gıda işletmeler ve kantin denetimi ile okul sağlığı denetimleri yapılacağını belirten Kaymakam Çakıroğlu, kantin denetiminin ardından sınıflara gezerek; bir süre öğrenciler ile sohbet etti ve onlara başarılar diledi.
Osmangazi İlkokulu’nda  sağlıklı beslenme konusu ile ilgili olarak öğrencilerin yaptığı resim ve afiş çalışmaları okulun koridorlarında duvarları süslüyor. Zaman zaman oluşturulan stantlarda ise sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirmeler yapılıyor. Bu konu da öğretmenlerin de yoğun çabası gözlerden kaçmıyor.
Sancaktepe ilçesinde örnek çalışmaları ile adından söz ettiren Osmangazi İlkokulu Sağlıklı beslenme konusunu da ihmal etmemiş, eğitim öğretim döneminde konuyu sosyal farkındalık olarak işlemeye devam ediyor.

Osmangazi İlkokulu Müdürü Osman Ateşoğlu “Okul olarak sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam ile ilgili kendi imkanlarımızın yanısıra il/ilçemizde görevli kurumlarla da işbirliği yaparak yarınlarımızın mimarı çocuklarımızın gelecekte sağlıklı nesiller olarak yetişmesine öncü çalışmalar yapmaktayız. Sınıflarımızda doğru beslenme hakkında bir çalışma yürütmekteyiz. Konunun uzmanları öğrencilerimizi sağlıklı beslenme konusunda bilgilendiriyor.  Sağlıklı beslenme konusunu önemli görmekteyiz. Bize desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamımız Sayın Adnan Çakıroğlu’na ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Aydoğdu’ya teşekkür ederiz.” dedi.
Tevfik Erk / İstanbul

293 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.