Hoşgeldiniz  

Sancaktepe Hokey Yıldızlarını keşfediyor

admin | 16 Nisan 2019 | Eğitim, Gündem, Spor A- A+

SANCAKTEPE – Hokey Yıldızlarını Keşfediyor İstanbul ili ilçeleri arasında sadece Sancaktepe İlçesinde gerçekleşen etkinlik ile Sancaktepeli gençler Hokey Sporu ile buluştu. 

Türkiye Hokey Federasyonu iller bazında yaptığı seçmelerin 8.sini İstanbul ‘da Sancaktepe İlçesinde gerçekleştirdi. 120 ülkede en popüler 3 spor olup, 28 olimpik branştan birisi olan Hokey’in; olimpiyat oyunlarında, futboldan sonra en fazla seyirci kitlesine sahip ikinci branş olduğu belirtiliyor.
Sancaktepe Zigana Spor Tesislerinde düzenlenen ekinliğe Türkiye Hokey Federasyonu Başkan Yardımcısı Bayram Yüksel, Türkiye Hokey Federasyonu Genel Sekreteri Taylan Mert,  Hokey A Milli Kadın Takım Antrenörü Mustafa Çakır, U16 Kadın Milli Takım Antrenörü  Varol Vardar katıldı. 
Sancaktepe İlçe Milli Eğitime bağlı Yenidoğan Fatih Ortaokulu öğrencilerinin katıldığı Hokey Yıldızlarını Seçiyor etkinliği gençlerin beğenisini kazandı. 
Aynı zamanda Sancaktepe Yenidoğan Fatih Orta Okulu Beden eğitimi öğretmeni olan U16 Kadın Milli Takım Antrenörü  Varol Vardar,” Sancaktepe İlçemizde Sancaktepe ilçesinin çocukları Milli Takımda oynuyor. İlçede Hokeye ilgi var. Gençler ilgileniyor. Oynamak ve başarılı olmak istiyorlar. Bende Hokey sporuna gençlerimizi kazandırmak için elimden geleni yapıyorum” dedi.
Türkiye Hokey Federasyonu Başkan Yardımcısı Bayram Yüksel, “ Sancaktepe İlçesinde gençler Hokey sporuna meraklı, 4 tane Milli sporcumuz var ilçede. Benim buradan Belediye Başkanlarına bir çağrım var. İstanbul’da Hokey Sporu için açık alan sahamız yok.  Belediye Başkanlarının spora hizmet etmesini istiyoruz. Çocuklar bu işi kavramış onların önünü açmak,  olanakları değerlendirmek gerekir. Bu yüzden Belediye Başkanlarının bu konulara önem vermelerini bekliyoruz. Sancaktepeli gençler Hokey Sporunu istiyor, seviyorlar. İstanbul’da hiç açık alan sahamız yok, Sancaktepe ilçesi bunun öncüsü olabilir. İstanbul’da ilk açık alan sahamız Sancaktepe’de neden olmasın” şeklinde konuştu. 
Hokey Yıldızlarını Seçiyor etkinliğine katılan gençler çalışmalarına devam etti. 
Kadın Milli Takımında, U21 Kardelen Cengiz, U16 Arzu Nur Öztürk( Kaleci), Batuhan Kösedağı ve Buse Badur adlı Sancaktepeli sporcular yer almakta. Tevfik Erk / İstanbul

487 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.