• DOLAR
  %0,29
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,99
 • BIST
  %0,43
Sancaktepe Hemşehri Buluşmalarında Bayburt rüzgarı esti

Sancaktepe Hemşehri Buluşmalarında Bayburt rüzgarı esti

Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği iş birliği ile düzenlenen etkinliğe Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ile birlikte AK Parti İstanbul Milletvekili Doç. Dr. E. Sare Aydın, Sancaktepe Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Enver Osmanoğlu , Bayburt Vakfı Başkanı Av. İsrafil Kahraman, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Hicabi Durmuş ve davetliler katıldı.

Sancaktepe İlçesinde yaşayan Bayburtluların düzenlenen etkinliğe gösterdikleri ilgi, derneğin ilçede ne kadar aktif ve faal olduğunun göstergesi oldu. Kısa Adı SANBAYDER olan Sancaktepe Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetiminin başarılı çalışmasının ardından katılımın yoğun olduğu gece de davetliler yer bulmakta zorlandı.
Gecenin en önemli anı ise Dernek Başkanı Enver Osmanoğlu tarafından Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’ye takdim edilen Başkan Döğücü’nün fotoğrafının yer aldığı halıya dokunmuş potre halı resminin hediye edilmesi oldu.

Düzenlenen yemekli programda, selamlama konuşmaları yapıldı.
Programda olmaktan memnun olduğunu ifade eden AK Parti İstanbul Milletvekili Doç. Dr. E. Sare Aydın ; “ Kıymetli Başkanım Av. Şeyma Döğücü’nün ev sahipliğinde, Hemşehri Buluşmaları kapsamında Bayburtlular olarak ağırlanmaktan, sevgili hemşehrimizle bir araya gelip hasret gidermekten keyif duydum. Bu vesileyle tüm Bayburtlu hemşehrimize selamlarımı iletiyorum.”

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ; “ İnsanı, doğası ve kendine özgü kültürüyle sevdiğimiz, saydığımız kadim şehir Bayburt’un güzel insanlarıyla bir aradayız. Sancaktepe Hemşehri Buluşmaları etkinliğimize katılarak içimizi ısıtan tüm hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Etkinliğimize teşrifleri için Milletvekilimiz Sayın Sare Aydın’a, katkıları için Sancaktepe Bayburtlular Derneği yöneticilerine ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

Hemşehri Buluşmaları programına katılan Bayburtlulara teşekkür eden Sancaktepe Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Enver Osmanoğlu ; . Sancaktepe Belediyesi ve Derneğimizin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Bayburtlular gecesinde hemşehrilerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Bu özel geceye yoğun katılım sağlayan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim”dedi ve konuşmasının sonunda Bayburtsuz dünyayı gönül arzu etmez,Bayburtsuz dünyayı toplasan bir Bayburt etmez ”  diyerek salonda bulunan tüm katılımcıların coşkulu alkışları eşliğinde konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından günün anısına çekilen fotoğrafların ardından etkinlik sona erdi.

Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM