Hoşgeldiniz  

Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi açıldı

admin | 22 Haziran 2019 | Eğitim, Manşet A- A+

SANCAKTEPE –  Sancaktepe Sarıgazi’de açılan Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi açılışına Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Nefroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dede Şit, Final Eğitim Kurumları Anadolu Yakası Temsilcisi Refik Koçak, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, CHP  Sancaktepe İlçe Başkanı Muharrem Aydın, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim  Şube Müdürü Murat Şit ve Hale Bağce Özbaş, Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Hasan Basri Cengiz ve Haşim İskender,  Atatürk Mahalle Muhtarı Cennet Taçyıldız, İnönü Mahalle Muhtarı Nilüfer Kantekin, CHP Sancaktepe Eski İlçe Başkanı Alper Yeğin, ADD Sancaktepe Şube Başkanı Güzel Toprak, ADD Sultanbeyli İlçe Başkanı İsmail Özkul, Gökçeler İç Mimarlık Firmasından Mimar Ergün Gökçe, dernek başkanları , veliler, Sancaktepeli davetliler katıldı.Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi açılış töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi yöneticilerinden Hakan Şit kısa bir selamlama konuşması yaptı. Hakan Şit konuşmasında “ 2014-2019 tarihleri arasında çok güzel başarılar elde ettik. Biz büyük bir aileyiz. Final Akademi ile çok büyük başarılara imza atacağız.” Dedi.
 Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü Musa Sağdıç “ Sarıgazi bölgesinde ilk adımı 1997 yılında attık. Dershane başarımızı 2013 yılında Final Eğitim Kurumlarına katılarak devam ettik. Seçkin bir Anadolu Lisesi olmak için çalışıyoruz. Final Eğitim Kurumlarından mezun olan öğrencilerimiz artık seçkin üniversitelerde kendilerine yer buluyor. Bu da bizim övünç kaynağımız. Çocuklarımızın başarıları ile gurur duyuyoruz. Sancaktepe Final olarak, bilinçli, sevgi ve saygı dolu bir gençlik yetiştirmek amacıyla bu gün burada  Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi olarak burada açılışı yapmaktayız. Tüm misafirlerimize dostlarımıza bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu. Musa Sağdıç konuşmasını “ 97 yılından bu güne kadar, başarılı öğrencilerimize, yoksul aile çocuklarımıza, şehit ve gazi aile çocuklarımıza 22 yıl boyunca ücretsiz eğitim imkanı sağladık. Dershaneye  gelemeyen öğrencilerimize de üniversite için kaynak kitap yardımı yaptık. Bu politikamıza bundan sonrada devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, yaptığı kısa selamlama konuşmasında Sancaktepe Final’in kurucuları olan Musa Sağdıç ve Hakan Şit’e teşekkür etti. 40 yıldır 5 Milyon öğrenciye yaklaştıklarını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel Final olarak 40. Yılında Sancaktepe ilçesinde böyle güzel bir kurumun açılışını yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.  Taşel “ 40 yıl önce Elazığ’dan yola çıktık. Kıbrıs’ta dahil olmak üzere  4 Milyon 211 öğrenci sayısına ulaştık. Şimdi onların çocuklarını,  hatta torunları anaokulumuz da okutuyoruz. Biz büyük bir Final ailesiyiz. Eğitim dünyanın ve ülkemizin en ciddi işidir. Ancak iyi nesiller yetiştirirseniz, düzgün insanlar yetiştirirseniz ülkeniz var olur ve dünya coğrafyasında güçlü olursunuz. Bu arada bu güne kadar kurum olarak 600 bin öğrencimizi de ücretsiz okuttuk. Yoksul aile, başarılı öğrenci, şehit ve gazi ailelerin çocuklarına ücretsiz eğitim verdik. Sosyal projelere önem veren ve bu konularda çalışmalar yapmaktayız. Ülkemize hayırlı uğurlu olsun “ ifadelerinde bulundu. 
Taşel son olarak, Sancaktepe Şubesini önemsediğini, Musa Sağdıç ve Hakan Şit’e güvendiğini, daha güzel başarılara imza atacaklarına inandığını, Sancaktepe İlçesi ve bölge insanlarının  çocuklarını Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi’ne rahatlıkla emanet  edebileceklerini söyledi. 
Okulun tüm dekorasyon, iç mimarlık, tasarım ve ahşap üretim işlerini yapan Mimar Ergün Gökçe’ye kurum yöneticileri teşekkür ettiler.  
Konuşmaların ardından Sancaktepe Final’in iki öğrencisi Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel’e birer çiçek verdiler.  Kurdele kesiminin Ardından davetliler birlikte Sancaktepe Final Akademi Anadolu Lisesi’nin yeni binası gezildi. Günün anısına bol bol hatıra fotoğrafı çekilmesi ile açılış töreni sona erdi.
Tevfik Erk / İstanbul 


505 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.