Hoşgeldiniz  

Sancaktepe Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu örnek okul olma yolunda ilerliyor

admin | 16 Ocak 2020 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ilçenin yeni okullarından biri, Sancaktepe Belediyesi tarafından yapılan Atatürk Mahallesinde ki okul dış görünüşü ve iç tasarımı ile ilçeye kazandırılan güzel okullardan biri olarak gösteriliyor. 2018-2019 yılı eğitim öğretim döneminde faaliyete geçti.

Okul Müdürü Armağan Boran, genç bir müdür. Okulun eksiklerini tamamlamaya çalışan, eğitimde kaliteyi arttırmak için canla başla çalışmaya gayret eden Okul Müdürü Armağan Boran, “ 62 Öğretmen ve 1424 öğrenciyle okulumuzda eğitim ve öğretim yılını en iyi şekilde tamamlamaya çalışıyoruz.” Dedi.
Okulda oluşan ana sınıfına 100 kadar öğrenci devam ediyor. Velilerle iyi bir diyalog kurmaya çalışan okulun idarecileri ve öğretmenleri okulun eksiklerini tamamlamaya çalışıyor. Bu konuda Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve Atatürk Mahallesi Muhtarı Cennet Taçyıldız’da okulun çalışmaları konusunda yardımcı olmaya çalışıyor.Anne Çocuk Projesini veliler de çocuklar sevdi
Okulun teknoloji ve tasarım sınıfı öğretmeni Sabriye Yıldız, tasarım bölümünde yaptığı çalışmalarla, öğrencilerin el becerisi, düşünme ve tasarlama konusunda çok verimli çalışmalar gerçekleştirdiklerini  söyledi.
Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda gerçekleştirilen Anne – Çocuk projesinde  7-B sınıfı bu konuda okulun pilot  sınıf olarak seçilmiş. Öğretmen Sabriye Yıldız “Tasarım ve İnovasyon konusunu işledik. Amaç anne ile çocuk beraberliğini sağlamak, birlikte beraber bir şeyler yapabilmelerini sağlamak. Aynı zamanda çocukların dikiş öğrenmesini ve var olan bir objenin üzerine tasarım yapmak, geri dönüşümü de sağlamak da diyebiliriz. “ ifadelerinde bulundu.

Anne ve Çocuk projesi ile bir çok okula bu konuda örnek de olunması düşünülmüş.KİTAP DESTEĞİ BEKLİYORLAR
Okulun en güzel tarafı kurulan kütüphanesi, atıl olan malzemeleri değerlendiren idareciler çocukların daha güzel bir ortamda bulunmaları için nasıl çaba harcandığını gözler önüne seriyor. Kütüphanenin tek eksiği kitap. Bu konuda kitap desteği bekleniyor.

Okulda kurulan bilgisayar odası ise hiçbir masraf yapmadan eğitime gönül veren hayırseverlerin imkanları ile oluşturulmuş.

Okulun konferans salonu ise Kültür Merkezini aratmayacak şekilde gayet güzel. Bina içinde çok güzel düşünülmüş bir konferans salonu olmasına rağmen koltukların eksikliği göze çarpıyor. Ses düzeni ve projeksiyon gibi malzemelerin tamamlanmasından sonra burada sahnede sunum yapan, çalışmalarını burada sergileyen öğrenciler için çok büyük bir imkan olacaktır. Çocukların toplum içinde sahnede konuşma, hitap etme gibi konularda öz güven kazanacağı kaçınılmaz bir gerçek olarak gözler önünde duruyor.

Okulda göze çarpan özel öğrencilerin bulunduğu sınıf geliştirilmiş sistemlerle öğrencilerin el becerileri kazanması sağlanıyor. Ana sınıfı okulda ki mevcut alandan faydalanarak düşünülmüş ve yapılmış. Velilerinde memnun olduğu ana sınıflar özel okulları aratmayacak şekilde okul yönetimi tarafından gerçekleştirilmiş.

Okul Müdürü Armağan Boran “ Çalışmalarımıza desteklerini esirgemeyen başta  Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu olmak üzere Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’ye, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş’a, okulun kurucu müdürü Erdem Aktuğ’a, Sancaktepe Atatürk Mahalle Muhtarı Cennet Taçyıldız’a, okulun velilerimize, hayırseverlerimize çok teşekkür ederim” dedi.
Tevfik Erk / İstanbul

457 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.