Hoşgeldiniz  

Sancaktepe ’de Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyası verildi

admin | 21 Kasım 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe ‘de yaşayan ve Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan 37 gazi için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) “Milli Mücadele Madalyası ve Beratı” Tevcih Töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Törenine; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Sancaktepe Kamu Kurum Müdür ve Amirleri, Gaziler ve Gazi yakınları katıldı.
20 Kasım Çarşamba günü Sancaktepe Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen Madalya Tevcih Töreninde kısa bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü” Canını hiçe sayarak devletimiz ve milletimiz için soydaşlarımızın daha müreffeh ve özgür yaşayabilmeleri için gazi olan kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“Göğsünüzde Taşıyacağınız Madalya; Barış ve Huzurun Nişanesidir”

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu konuşmasında  “Kıbrıs Barış Harekatı’na katılarak Milli Mücadele Madalyası ve Beratı almaya hak kazanan Muharip Gazilerimiz için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti makamı adına tevcih edilecek Milli Mücadele madalyalarını vermek üzere bir araya geldik. Birçok sıkıntılı ve zor duruma göğüs geren Kıbrıs Türkü’nün sabır ve dirayeti bizler için gurur kaynağı olmuştur. Bugün burada bulunan değerli gazilerimize şükran ve minnetlerimizi bir kez daha iletiyoruz. Kıbrıs’taki soydaşlarımızı zulümden kurtarmak için Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan vatansever askerlerimize millet olarak, devlet olarak minnettarız” ifadelerini kullandı.
“Göğsünüzde Taşıyacağınız Madalya; Barış ve Huzurun Nişanesidir” diyen Kaymakam Çakıroğlu,” Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit düşen aziz Türk milletinin evlatlarını ve Kıbrıs Türk halkının evlatlarını, mücahitleri rahmetle, minnetle anıyor; değerli gazilerimize aileleri ile birlikte huzurlu, sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı.
Konuşmaların ardından Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma DÖĞÜCÜ ve diğer protokol üyeleri tarafından gazi ve gazi yakınına Milli Mücadele Madalyaları ve Beratları takdim edildi.
Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih töreni çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.


194 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.