Hoşgeldiniz  

Sancaktepe ’de Engelli İstihdamı İçin Örnek Proje:SETGEM

admin | 08 Aralık 2019 | Genel, Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

SANCAKTEPE – Engelli bireylerin insani koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri genel eğitim, mesleki eğitim, rehabilitasyon ve istihdam hizmetlerinin sağlanabilmesi amacıyla kısa adı “SETGEM” olan Sancaktepe Engelsiz Teknoloji Geliştirme Merkezi projesi Sancaktepe ‘de hayata geçiriliyor.
Sancaktepe Belediyesi’nde Engelsiz Teknoloji Geliştirme Merkezi Tanıtım Toplantısı 3 Aralık Salı günü gerçekleşti. Toplantı sonrası sahneye çıkarak türkü söyleyen Ayşegül isimli görme engelli kız renkli görüntülere sahne oldu.
Necmettin Erbakan Külliyesi’nde Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir ile çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

Toplantıda konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “İlk başta duyduğumuzda çok heyecanlanmıştım. Bugün bu heyecanım 10 katına çıktı. Gerçekten İstanbul’da dünyada çok önemli bir projenin adımını atıyoruz. Ben Sancaktepe ile sınırlı tutmuyorum çünkü örnek olacak ve her yerde de el atılacak bir proje ile İnşallah tanışmış oluyoruz. Bu bizim her şeyden önce insanlık vazifemiz. Her şeyden önce bizim gönlümüzün, insanlığımızın gereği. Kapılarımızı hem teknolojiye hem de bütün İstanbul’daki bütün engelsiz kardeşlerimize açık. Ve bu vesile ile bugün 3 Aralık engelliler günümüz hayırlı olsun diyorum. Bu proje ile engeliler içerisinde kalmayacak. Sınırlar ortadan kalkacak. Ve yetkilerin içerisinde yeni iş sahalarında kendi emeklerini kıymetlendirecekler. Biz buna bir kere canı gönülden inanıyoruz. Engellerini yıkacak kardeşlerimize yürekten inanıyorum. 18-45 yaş aralığı olan kardeşlerimiz hocalarımız eşliğinde eğitim alacaklar” dedi.

Engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor; aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum” şeklinde konuşmasına başlayan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ise, “  “Fiziki engellerin değil, kalplerdeki engellerin sorun olduğu bilincinin tüm topluma yayılmasını; zihinlerdeki engellerin kaldırılmasının ve engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğu gerçeğinin idrak edilmesini sağlamak, öteden beri bizim öncelikli konularımız arasında olmuştur” dedi.
Engelli vatandaşlarımızın yanında olmayı ve engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı yasal görevlerinin yanında bir insanlık görevi olarak da gördüklerinin altını çizen Kaymakam Çakıroğlu, “Engelli kardeşlerimizin yaşamlarını sürdürebilmeleri adına genel eğitim, mesleki eğitim, rehabilitasyon ve istihdam hizmetlerinin sağlanması için böyle güzel bir projesi hayata geçiren başta Belediye Başkanımız Av.Şeyma Döğücü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Sancaktepe Belediyesi’nde Engelsiz Teknoloji Geliştirme Merkezi Tanıtım Toplantısı’nda Ayşegül isimli görme engelli kız sahneye çıkarak türkü söyledi. Salondakiler tarafından büyük bir ilgi ile takip edilen şarkı sonrası Protokol üyeleri görme engelli kızı tebrik etti.

Program toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.185 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.