Hoşgeldiniz  

SANCAKTEPE ’DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI

admin | 30 Temmuz 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE –  15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinleri kapsamında ilk olarak Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu tarafından Kaymakamlık binasında 15 Temmuz Resim Sergisinin açılışı yapıldı.

15 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen sergisi açılışına Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdür ve Amirleri, Muhtarlar, Okul Müdürleri ve çok sayıda Kamu Personeli katıldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen sergi açılışında bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, “Hepinizin bildiği gibi bundan üç yıl önce 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı” dedi.

1000 yıllık Türk tarihini Anadolu’dan yok etmek, Emperyalist güçlere peşkeş çekmek isteyen vatan hainleri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın milletimizi darbe girişimine karşı sokağa davet etmesi üzerine başarısızlığa uğratıldığını belirten Kaymakam Adnan Çakıroğlu, Milletimizin o gece, Milletimizi ve Ülkemizi bölmek isteyen hainlere Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da olduğu gibi, 15 Temmuzda da aynı cevabı verdiğini söyledi.

Kaymakam Çakıroğlu, “ Başta 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü alçaklar karşısında Vatanımızın bekası, milletimizin huzuru için kanlarıyla tarih yazan tüm Kahramanlar olmak üzere; tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Gazilerimize de cesaretleri ve fedakârlıkları için şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
Sergi açılışı programının tamamlanmasının ardından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinleri Kapsamında Sancaktepe’ deki Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve ilçe protokolü, Türk bayrakları ile donatılmış Şehitlerimizin mezarlarına karanfil bırakarak Fatiha’yı Şerif okudu.
15 Temmuz Pazartesi günü Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan ziyaretlerde Şehit P. Uzm. Çvş. Selim TOPAL, Şehit Jan. Kom. Uzm. Çvş. Hakkı DOĞAN, Şehit Jan. Kom. Onb. İbrahim İŞCAN ve Şehit Er Can YILMAZ kabirleri ziyaret edildi.


Ziyaretler sırasında Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve İlçe Protokolü tarafından dualar okundu ve şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakıldı. Kabir ziyaretlerinin ardından Samandıra Hz. Ebubekir Sıddık Camiinde vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla Şehitlerimizin aziz ve latif ruhları için Kuran-ı Kerim ve Mevlidi Şerif Okutuldu.

248 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.