• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
SANCAKTEPE BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMI

SANCAKTEPE BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMI

Sancaktepe Belediyesi, Sarıgazi Demokrasi Caddesi, Yenidoğan Merkez Camii önü, Samandıra Saat Kulesi Meydanı ve İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde aşure ikramında bulundu.

Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen Aşure dağıtım etkinliğine Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü katıldı. Aşure İkramında Belediye Başkanı Döğücü’ye Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yapılan Aşure İkramına Hastane Başhekimi Doç. Dr.Alpaslan Tanoğlu’da Başkan Döğücü’ye eşlik etti.

Sancaktepe Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla ilçede belirlenen dört noktada vatandaşlara aşure dağıttı.

Samandıra Saat Kulesi Meydanı, Yenidoğan Merkez Camii, Sarıgazi Demokrasi Caddesi ile İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde dağıtılan aşureye vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Aşure ikramında konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Malumunuz Muarrem ayı aşure ayı demektir. Biz de mübarek aylarda bereketimizi paylaşalım diye aşure dağıtımı yapıyor, ilçemizin meydanlarında aşurelerimizi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Aşurelerimizi önce Yenidoğan’da dağıttık, şimdi Sarıgazi’de dağıtıyoruz buradan sonra da Samandıra Meydan’da dağıtacağız. Bu mübarek günlerin bereketini hep birlikte yaşamak adına vatandaşlarımızla aşuremizi paylaşıyoruz” dedi.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Yoğun ilgi gören etkinlikte, aşurenin tadına bakmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kimi çocukları için kimi de eşi için dağıtılan aşureden alıp evine götürdü. Gün boyunca süren program kapsamında vatandaşlar aşureye doydu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM