Hoşgeldiniz  

Prof. Dr. Özgür Karcıoğlu’nun ‘COVID-19:modern veba ve dünyamız’ adlı Kitabı çıktı

admin | 24 Nisan 2020 | Eğitim, Gündem, Manşet, Sağlık A- A+

Prof. Dr. Özgür Karcıoğlu kita hakkında şunları şöyledi; ” Yaklaşık 4 aydır yaşamımız daha önce hiç olmadığı şekilde değişti. Çin’de başlayan salgının merkezi İran ve Avrupa’yı içine aldıktan sonra ABD’ye ilerleyerek giderek daha fazla can almaya, zarar vermeye devam etti. Tüm dünyada sağlık çalışanları ve diğer kuruluşların da olağanüstü çabalarıyla üstesinden gelinmeye çalışılan bu pandemi önümüzdeki aylarda da gündemimizde olacak.

Pandeminin en az kayıpla atlatılması için bilim topluluğu, sağlık birimleri, meslek örgütleri, odalar ve devlet kuruluşlarının eşgüdüm halinde çalışması gereklidir. Ülkemiz sağlık sistemi salgının başından beri çok iyi bir sınav vermiş, tüm branşlarıyla, hemşire, hekim ve yardımcı sağlık personeli ile çok verimli bir organizasyon içinde salgını geriletmek için her şeyi yapmaya çalışmıştır. Bu çabalara bilimsel bir destek sunmak, halka, hastalarımız ve yakınlarına yardımcı olmak, ışık tutmak için bir kitap hazırladık.

Olgu örneklerinden tanı ve tedavide izlediğimiz ana ilkelere, hastalık seyrinde neler yaşandığına, yaşlılar, yenidoğan ve gebelerde dikkat edilmesi gereken konulara kadar birçok temel noktayı açıklamaya çalıştık. Hastalığın dünyada yayılışı ve gelecek tahminleri de kendine yer buldu. Bulaşın önlenmesi için neler yapılması gerektiği de ayrıntılı açıklandı.

‘COVID-19: modern veba ve dünyamız’ başlıklı kitabımızı Ematıp Kitabevi’ne ait aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Sağlık çalışanlarına yönelik daha ayrıntılı versiyonunu da önümüzdeki günlerde hazırlamış olacağız. ”

Eleştirilerinizi de bekliyoruz.

https://www.ematip.com/urun/covid-19-modern-veba-ve-dunyamiz 

Sonsöz: Pandemiler birkaç kişinin kahramanlığıyla değil, toplumun dayanışmasıyla geriletilebilir. Dileğimiz bu kitabın hem hastalarımız ve yakınlarına, hem de sağlık çalışanlarımıza, gece-gündüz demeden emeğiyle sağlığı var edip yüceltenlere yardımcı olmasıdır.

 

Prof. Dr. Özgür Karcıoğlu
İstanbul Eğt ve Araş. Hst, Acil Tıp Kliniği

HABER : TEVFİK ERK / İSTANBUL

 

5593 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.