• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %-0,58
 • ALTIN
  %1,40
 • BIST
  %0,59
PERRAN KUTMAN SARITAŞ ORTAOKULU’NDA KÜLTÜR SANAT SERGİSİ DÜZENLENDİ

PERRAN KUTMAN SARITAŞ ORTAOKULU’NDA KÜLTÜR SANAT SERGİSİ DÜZENLENDİ

Sancaktepe’de okul içi düzenlenen etkinlikler peş peşe sergileniyor. İlçe de öğretmenlerin gayretleri sayesinde Kültür ve Sanata verilen önem her geçen gün artarak devam ediyor. Okul yöneticileri ve öğretmen iş birliğine öğrencilerin yetenekleri de katılınca ortaya bir birinden güzel çalışmalar çıkmış oluyor.

İşte bu çalışmalara imza atan ilçenin isim yapmış okullarından biri olan Perran Kutman Sarıtaş Ortaokulu, düzenlediği karma sergi velilerin ve öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Arzu Dilek’in girişimleri ve koordinasyonu sağlaması ile projeye destek veren öğretmenler Seher Ender, Sibel Erkek, Sibel Kotan’ın destekleri ve yardımları ile sergi çalışması gerçekleşti. Serginin açılışına kemanı ile renk katan Müzik Öğretmeni Güray Özcana ise davetlilerin beğenisini kazanan isim oldu.

Sergide köprü çalışması, Küpler, Çizgi, Kolaj, Potre, Tuval üzerine röprodüksiyon, desen çalışması ile 200 kadar çalışma sergilendi.
Öğrencilerin başarılı çalışmaları ile gurur duyduğunu belirten Güzel Sanatlar Öğretmeni Arzu Dilek “ Serginin hazırlanmasında başta okul müdürümüz Sayın Ali Şahin beye, öğretmen arkadaşlarıma, Müzik Öğretmeni Güray Özcana, öğrencilerime ve velilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

Okul  Müdürü Ali Şahin ; “  Serginin hazırlanması çok güzel oldu. Öğretmen ve öğrencilerimi tebrik ediyorum. Emeklerine sağlık güzel bir çalışmayı sergilediler. Okul olarak kültür ve sanatın önemine inanıyoruz. “ ifadelerini kullandı.
Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM