Hoşgeldiniz  

Özgür Polat, Sancaktepe’de ev almak isteyenlerin ilk sorduğu soruyu açıkladı

admin | 05 Kasım 2020 | Ekonomi, Genel, Gündem, Manşet A- A+

Ege de meydana gelen depremin ardından vatandaşlar evimiz depreme dayanıklı mı ? sorusuna cevap arıyor. Sancaktepe ilçesinde gayrimenkul sektöründe hizmet veren Polat Gayrimenkulun sahibi Özgür Polat Sancaktepe ilçesi güvenli bölge gibi gözükse de gerekli olan araştırmaların yapılmasının gerektiğini söyledi.
Emlak sektörün de bu günlerde en çok karşılaşılan sorunun evim depreme dayanıklımı, depreme karşı güvenlimi sorularına vatandaşların cevap aradığını söyleyen Özgür Polat , “ Sancaktepe ilçe zemini olarak güvenli sayılan bir bölge olarak gösteriliyor veya söyleniyor.  Depreme dayanıklı konutlarda oturmak herkesin hakkı.  Son çıkan yönetmeliklere göre yapılan inşaatlar da sorun gözükmüyor. Fakat en son yaşanan Ege depremi Sarıgazi ve Yenidoğan bölgelerinde hissedilmezken Samandıra bölgesinde hissedilmiş ve bazı komşularımız tedirgin olmuşlardır. Yani ilçemizin bir kesimi depremi hissetmezken diğer yarısı hissetmiş. Bu konu uzmanların değerlendirmesi gereken bir konu. “ dedi.Yaşanan depremin ardından vatandaşlar güvenli ev arayışını sürdürüyor diye konuşan Özgür Polat
; “ Depremden dolayı fırsatçılık yapılmamalı. Emlak sektöründe zor bir sektör. İşin ehli insanlar tarafından yapılmalı. Emlakçıları vatandaşlar özenle tercih etmeli. Her önüne gelen konutu harika diye vatandaşa satacak kadar vicdansız değiliz. Konumuz deprem olunca daha da dikkatli olmak zorundayız. İlçe yöneticileri de bizleri bir araya toplayıp konutlar hakkında bilgilendirme yapmalı. Güçlendirme yapılan inşaatlarda yerel yönetimlerin ve merkezi yönetimin halka bürokratik anlamda destek sağlamasının da insanları motive edeceğini ve böylece satış veya kiralama da fahiş fiyatların ve vatandaşların yanıltılmasının önüne geçilir diye düşünüyorum”  şeklinde konuştu.

Vatandaşların binalarının riskli olup olmadığını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kurum ve kuruluşlara başvurarak öğrenebileceklerini belirten  Özgür Polat, bina da oturan gayrimenkul sahiplerinden birinin şahsen veya kanuni temsilcisi aracılığıyla başvuruda bulunması yeterlidir dedi.

Özgür Polat son olarak; “  Gayrimenkul sektörünün önemi bir kez daha yaşanan depremle ortaya çıktı.  İzmir’de yaşanan 6.6 lık depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralanlara acil şifalar diliyorum. Ayrıca enkaz altında kalanları kurtarmak için mücadele eden ekipleri de tebrik ediyorum.” Dedi.
Tevfik Erk / İstanbul
3798 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.