Hoşgeldiniz  

Ordu Gürgentepe Akören Derneği, Sancaktepe’de Burs Gecesi Düzenledi

admin | 09 Şubat 2020 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Ordu Gürgentepe Akören Derneği, Sancaktepe İlçesinde ilk defa Burs Gecesi düzenledi. Müzik, eğitim ve kültürün bir arada olduğu coşkulu geçen bir gecede burs için gereken ilgiyi davetliler gösterdi. Çoğunlukla düzenlenen geceler yemekli olur ve davetiye satılır. Ordu Gürgentepe Akören Derneği, yemekli gece yerine kültür merkezinde eğitim severleri müzikle buluşturdu. Davetiye satılmadı gelenler Burs Gecesine katılmanın bilinci ile hareket ettiler. Burs Gecesine katılanlar eğitime destek yaptılar. Ordu Gürgentepe Akören Derneği, ilçede bir ilki de gerçekleştirmiş oldu.


Sancaktepe Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen Burs Gecesi etkinliği Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programın sunumunu dernek yönetiminden ve Kadın Kolu Başkanı Melek Dere yaptı.
Burs Gecesine destek veren Tamer Özsoy, Öykü Ülkü,  Yaşar Dere, Salih Soydemir, Kubilay Duman, Şule Soydemir ve Yaşar Dalgıç  sahne aldılar. Özlem Şanlı okuduğu şiir ile davetlilerin beğenisini kazandı. Geceye renk katan Ezeltere Derneği İZ Folklor Ekibi ve Aşk ile Semah Ekibi seyircinin büyük beğenisini kazandı.

İyi Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yaşar Özkan, CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Muharrem Aydın ve CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Hayati Bozkaya yaptıkları kısa konuşmalarda eğitime önem vermelerinden dolayı dernek yöneticilerini tebrik ettiler.


Burs Gecesine katılan Araştırmacı Yazar Milli Eğitim Müfettişi Cemil Coşkun yaptığı kısa konuşmada eğitimin önemini anlattı bunun için okumak ama çok gerekir dedi.


Gece de sahne alan sanatçı Tamer Özsoy derneğe bir saz hediye ederek jest yaptı. Gecenin belki de en çarpıcı görüntüsü destek verenlere plaket yerine kitap verilmesiydi.


Ordu Gürgentepe Akören Derneği başkanı Ali Soylu yaptığı konuşmada “ Akören mahallemizin, Üniversite de okuyan öğrencilerine, burs vermek amacıyla, düzenlemiş olduğumuz etkinliğimize hoş geldiniz.
Öncelikle yakın zamanda, ülkemizde meydana gelen üzücü olaylar yaşadık. Elazığ ve Malatya da meydana gelen deprem felaketleri, İdlip te şehit olan askerlerimiz, yine ardından Van da meydana gelen çığ faciasında, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, ülkemize sabırlar diliyoruz.” Dedi.


2017 yılında kurulmuş olan derneğimizin, kuruluşundan bu güne kadar, mahallemizdeki ihtiyaç sahiplerine, sürekli destek olmaya gayret gösterdik diye konuşan Dernek Başkanı Ali Soyu “ Akören Mahallemizde bulunan Cem Evimizin, eksiklerinin tamamlanmasına yardımcı olduk. Üyelerimizin düğünlerinde, cenazelerinde yanlarında olduk ve katkıda bulunmaya çalıştık. Derneğimiz de kahvaltılar, iftarlar, dinletiler, kurslar ve seminerler verdik. Siyasi partilerimizin temsilcilerini ağırladık. Pek çok derneği konuk ettik. Üyelerimizle ve gençlerimizle beraber konserlere gittik. Yine hep beraber Aziz şehitlerimiz anısına, atalarımızın kanlarıyla suladığı Çanakkale Şehitliğimize ziyaret gerçekleştirdik. Bütün bu faaliyetleri yaparken, birlikteliğimizi güçlendirdik.” İfadelerinde bulundu.


Ordu Gürgentepe Akören Derneği olarak Eğitimin, ülkemizin kalkınmasında en önemli unsurlardan, biri olduğuna inanıyoruz, İfadelerinde bulunan Dernek Başkanı Ali Soylu “ Kuruluş amaçlarımızı belirlerken, birinci hedefimiz, gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmaktı. Eğitimin bu kadar önemli olduğunun farkındayken ekonomik koşulların zorluğu içerisinde, çocuklarımızın eğitimlerine, hak ettiği bütçeyi ayırmayan ailelere duyarsız kalamazdık. “ dedi.


Konuşmasının sonunda katılan davetlilere teşekkür eden Başkan Ali Soylu “Kendi Doğup büyüdüğümüz mahallemizden örnek verecek olursak, kredi çekerek veya tüccardan daha toplamadığı mahsüllerin bedelini, aylar öncesinden alıp, çocuğuna gönderen ailelerimiz var. Amacımız, bu ailelerin yükünü biraz olsun hafifletmek ve onların yanında olduğumuzu hissettirmek.
Burada bulunan veya bulunmayan , eğitim sever dostlarımızın katkıları sayesinde birlikten güç doğdu ve çocuklarımıza burs verme imkanı bulduk. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece bu görevi sürdürme arzusu içerisindeyiz. Hepinize burs alacak öğrencilerimiz adına şimdiden teşekkür ediyoruz.
Bağış yapan dostlarımızın kesesi, artsın eksilmesin, taşsın dökülmesin, yerleri dolu dolu olsun.
Cümlelerimi bitirirken tüm gençlerimize, hayat boyu öğrenmeyi ve böylece kendilerini geliştirmeyi, ilke edinmelerini tavsiye ediyorum.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.


Burs Gecesine, İyi Parti İstanbul il Başkan Yardımcısı Yaşar Özkan, Eski belediye başkanı Halis Baykara, İnönü Mahallesi Muhtarı Nilüfer Kantekin, CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Muharrem Aydın, ADD Sancaktepe Şube Başkanı Güzel Kaplan, CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Hayati Bozkaya, Sancaktepe Belediye CHP Grup Başkanvekili İlknur Ünlü, Sancaktepe Belediye CHP Meclis Üyesi Muharrem Kızılot, Sultanbeyli Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mehmet Emin Ensari, Akören Mahalle Muhtarı Cevat Sanlı, Güvenç Abdal dedelerinden Sefa Dede, CHP Sancaktepe Kadın Kolları Başkanı Mine Arduç, İyi Parti Sancaktepe İlçe Başkan Adayı Bora Yörükoğlu, Ezeltere Dernek Başkanı Hayati Demirer, Körfez Ordulular Dernek Başkanı Aşkan Demirer, GÜDAD Dernek Başkanı Muharrem Demirer, Akkuş Gökçe Bayır Mahallesi Dernek Başkanı Serkan Demir, Vakıfbank İmes Şube Müdürü Mahmut Muhçu, Borsa uzmanları Dernek Başkanı Ali Aydemir, Gürgentepe Dernekler Federasyonu Ahmet Ataç, Gürgentepe eski Belediye Başkanı Yener Yalçınkaya, Sancaktepe Ordulular Dernek Başkanı Nail İnce, Sancaktepe Tokatlılar Platform Yöneticisi Kaya Çardak, Ordu Akkuş Yolbaşı Köyü Dernek Başkanı Ayhan Kayım katıldılar.
Haber / Fotoğraf : Tevfik Erk / İstanbul

383 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.