Hoşgeldiniz  

Modern Spor Kompleksi geliyor

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Sancaktepe`de uluslararası ölçekte yapılacak olan spor salonu, olimpik yüzme havuzu ve konferans salonunun temeli atıldı.
05 Haziran 2011 Pazar 02:07

Temel atma törenine Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış,   İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Temel atma törenine katılan ve bir konuşma yapan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’yi Avrupa standartlarında bir ülke yapmak için uğraştıklarını belirtti. Bağış; “yapılan hizmetlerle önümüzdeki seçim sonrası görülecek ki Türkiye artık bir Avrupa ülkesi ve imrenilecek güzelliklere sahip.” Tarihi ve manevi değerlere ülkenin sahip çıktığını belirten Bağış; “bu mahalleye Eyüp Sultan adını veren halkımız Fatih’in İstanbul’u fetih ettiği bir günde bu muhteşem kompleksin temelini atıyor” dedi.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise yaptığı konuşmada İstanbul’un 2012 Avrupa spor başkenti olduğunu belirterek spor yapmanın ve sporun önemine dikkat çekti. Mutlu; “il özel adresi ve iş adamımızın desteği ile yapılacak bu komplekste sağlıklı nesiler yetiştirilirken dünya çapında sporcularda buralardan çıkmış alacak” dedi.
Kültür ve modern spor sarayı niteliğindeki kompleksin Sancaktepe’nin kültürel ve ekonomik gelişimine büyük katkı sağlayacağını söyleyen Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ise yaptığı konuşmada “Artık Sancaktepe modern şehirciliğin yanı sıra sanatta, kültürde, sporda ve eğitimde hazırladığı projelerle marka olmuş bir belediyedir” dedi.
Sancaktepe’nin kültürel ve sanatsal değerlerin yaşatılması için belediye olarak ellerinden gelen tüm imkânları sonuna kadar seferber ettiklerini belirten Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ; “ Biz de bu projeyi çok önemsiyoruz. Yapılacak olan bu spor salonunun öncelikle Sancaktepeliler’e hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Olimpik Kapalı Yüzme Salonu
Sancaktepe Olimpik Yüzme Havuzu, Enine 20, boyuna 10 kulvara sahip olup 25×50 metrelik bir alan kaplamaktadır. Haftanın belli saatlerinde halka da açık olan tesis bünyesinde, engelliler ve 0-6 yaş arası çocuklar için havuzlar da yer almaktadır. Havuzu ısısının 31-32 derece olması; kışın da sağlıklı şartlarda yüzülebilmesine imkân sağlıyor.
Bu tesiste sporcu sağlığı için suyun kloru da dünya standartlarında tutuluyor. Yerden ısıtmalı tesiste, rutubetten arındırıcı santraller de bulunuyor. Paslanmaz malzemeden üretilen atlama taşları, alüminyum korkuluklar da yenilenen tesisin diğer dikkat çekici unsurları arasında yer alıyor.
Kapalı Spor Salonu
Spor Kompleksi projesi kapsamında oluşturulacak merkezde çok amaçlı salon bulunuyor. Spor salonu hentbol saha ölçülerine uygun, basketbol, voleybol ve salon sporları yapmaya imkân sağlayacak. İçinde iki ayrı takım için soyunma ve duş odaları da  bulunacak. 2400 seyirci kapasiteli salon ulusal maçların yapılabileceği bir özelliğe sahip bulunuyor.
600 Kişilik Kültür Salonu
Diğer yandan, spor salonu binası inşaatıyla birlikte yapılacak 600 kişi kapasiteli modern konferans salonu da yapılan kompleksin diğer ayağını oluşturuyor. Üniversitede yapılacak etkinliklere, törenlere, konferans, seminer, panel vb. programlara ev sahipliği yapacak olan konferans salonu hizmete girdiğinde, çevrenin en büyük ve modern etkinlik salonu olacak
215 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.