Hoşgeldiniz  

Milli Eğitim Müdürü Özbaş ” Hayat, elbette eve sığar” dedi

admin | 31 Mart 2020 | Duyurular, Eğitim, Manşet, Sancaktepe Okulları A- A+

Milli Eğitim Müdürü Özbaş ” Hayat, elbette eve sığar” dedi
Sancaktepe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hale Bağce Özbaş’ın Gündemle İlgili Veli Öğretmen ve Öğrencilere Yönelik bir Mesaj yayınladı.

Sancaktepe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş’ın mesajı şöyle;
” Dünyamızı küresel boyutta etkileyen Covid-19 (korona virüs) salgını dolayısıyla milletçe göstermiş olduğumuz topyekün mücadele Mart ayı başından beri sürmektedir. Bizler, bu zorlu günlerde salgının yayılmasını önlemek için yapılan eşgüdümlü çalışmaları takip ediyor ve alınan kararlara uyuyoruz.

Biliyoruz ki eğitim, ara vermeye gelmeyecek kadar mühim bir süreçtir. Millî Eğitim Bakanlığımızın, alt yapısını büyük bir titizlikle hazırladığı “uzaktan eğitim” sistemiyle, eğitim evlerimizde devam ediyor. Evde kalınan süre içinde devam eden eğitim-öğretim faaliyetlerini ciddiyet ve hassasiyetle birlikte yürüteceğimiz bu süreçte; öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize düşen sorumlulukları hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizlerden beklenen, öğretmenlerinizle iletişimde olup derslere aktif olarak katılmanız ve bol tekrar yaparak öğrenmelerinizin kalıcılığını sağlamanızdır. Merkezi Sınavlara hazırlananlarınız için uygulamaya konulan ve uzaktan eğitim sürecinde öğretmen ve öğrenci arasındaki mesafeyi ortadan kaldırarak etkileşimli ders işlenmesine imkan sağlayan “canlı sınıf” uygulamasına dahil olmanızı bekliyoruz. Bu geçici bir durum, bu süreçte bol kitap okuyacak, ailenizle kaliteli vakit geçirecek ve zamanı en iyi şekilde yönetecek olan yine sizlersiniz.

Hepinizi tek tek özledik. Sizlerin de okullarınızı, sınıflarınızı, akıllı tahtalarınızı, öğretmenlerinizi, hatta kantinde sıra beklemelerinizi dahi özlediğinizin farkındayız.

Sayın velilerimiz,

Sizlerin sürece katkısı hayati önem taşımaktadır. Çocuklarınızla hoşça ve kaliteli vakit geçirirken onların disipline olmasına da yardımcı olmalısınız. EBA sistemiyle ilgili gerekli bilgileri okul idareleri ve sınıf öğretmenlerinden alıp öğrencilerinizin derslere devamlılığını sağlayıp takibini yapmanızı bekliyoruz.

Değerli meslektaşlarım,

Sizlerin her hususta öğrencilerinizi aydınlatacağınızdan ve en önemlisi, yürütülen bu süreçte ortak yüklerin hafifletilmesinde belirlenen program çerçevesinde öğrencilerimize gerekli yönlendirmeyi yapacağınızdan eminiz.

Sancaktepe İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve öğretmenlerimizi bu dayanışma ruhuyla güçlü olmaya, sabretmeye, sağlık çalışanlarımıza dua etmeye ve bir süre daha evlerimizde kalmaya davet ediyoruz.

Sağlık Bakanlığının “Hayat Eve Sığar” sloganını eğitim camiası olarak bir kez daha yineliyoruz. Evlerimizden bir dünya kurup o dünyada eğitime, kitap okumaya, resim çizmeye, düşünmeye ve irdelemeye bol bol yer açmayı unutmayalım.

Hayat, elbette eve sığar.

Hayata sarılın,

#evdekalın.

5524 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.