Hoşgeldiniz  

Konferans Salonu açılışı

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Sancaktepe Belediyesi`nin desteğiyle yenilenen, İbni Sina İlköğretim Okulu`nun konferans salonu düzenlenen törenle açıldı.

20 Haziran 2011 Pazartesi 16:38

Sancaktepe Belediyesi`nin desteğiyle yenilenen, İbni Sina İlköğretim Okulu`nun konferans salonu düzenlenen törenle açıldı.
İbni Sina İlköğretim Okulu`nda gerçekleşen açılış törenine Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan, Belediye Başkanı İsmail Erdem, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar , Okulu Müdürü , çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı.
17 Haziran Cuma günü yapılan törende konuşan Kaymakam Necmettin Kalkan, eğitimin son derece önemli olduğunu vurgulayarak bunu verebilmenin ön şartları olduğunu, bunun başında da fiziki mekanların geldiğini söyledi. Kalkan, “Özellikle ilköğretim okullarında İl Özel İdareleri yetkili ama Özel İdare`nin tüm okullara yetişmesi mümkün olmuyor. Bu noktada belediyemiz okullara ve sağlık kurumlarına elinden gelen yardımı yapıyor. Başkanımız İsmail Erdem`e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ise eğitime destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Okullara hizmet etmenin belediyenin hizmet görevleri arasında bulunmadığını kaydeden Erdem, çıkan yasalarla okullara bütçeden harcama yapma yetkilerinin olduğunu, verilen yetkiyle bu hizmetleri yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Erdem “Bizler Sancaktepe’yi ve Sancaktepelileri seviyoruz. Bu kente hizmet etmekten onur duyuyoruz. Her kurduğumuz tesis başarıyı da beraberinde getiriyor. Bu salonun okul öğrencileri tarafından en yoğun ve verimli şekilde değerlendirilmesi arzuluyoruz ” dedi. Erdem, “Sancaktepe artık sözde değil gerçekten gelişmiş bir İstanbul kenti olarak örnek olma yolunda ilerliyor. Hedefimiz sosyal donatı alanları, eğitim, sağlık, kültür alanlarında her köşesinde bir kurumun olmasıdır.” şeklinde sözlerini tamamladı.
Konuşmaların ardından konferans salonunun açılış kurdelesi İsmail Erden ve Necmettin Kalkan tarafından kesildi.
Daha sonra Kaymakam Necmettin Kalkan, Başkan İsmail Erdem’e katkılarından dolayı plaket verdi

185 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.