Hoşgeldiniz  

Kaymakam Adnan Çakıroğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

admin | 29 Ekim 2020 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97.yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Adnan Çakıroğlu mesajında; ”  Bugün, 29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.
Cumhuriyet, Aziz milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, ‘Ya istiklâl ya ölüm’ parolasıyla başlattığı ve bütün imkânsızlıklara rağmen büyük fedakârlık ve kahramanlıklar göstererek eşsiz bir zaferle taçlandırdığı şanlı bir hâsıladır. Özellikle vurgulamak isterim ki, Cumhuriyet’in ilanı büyük bir atılım, kutlu bir başlangıç, diriliş ve yükseliş eşiğidir.
Atalarımızdan devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek; Türkiye’yi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine taşımaya kararlıyız.
Devlet ve millet olarak,  8 aydan beri Koronovirüs salgını ile mücadele etmekteyiz. Bu mücadelede başarıya ulaşabilmemiz için,  Devlet ve Millet olarak el ele ve gönül birliği içerisinde hareket etmemiz gerekmektedir.
Koronovirüs’ün yayılımını azaltmak için bütün vatandaşlarımızdan işyerlerinde, açık ve kapalı alanlarda “Maske, Mesafe ve Temizlik” kurallarına uymalarını özellikle rica ediyorum. Salgınla mücadelede şuan sizlerin uyacağı tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Lütfen mecburi olmadıkça kalabalık alanlara girmeyelim.
Bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor; Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” dedi.


433 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.