Hoşgeldiniz  

Kaymakam Adnan Çakıroğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

admin | 23 Kasım 2020 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu,24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu mesajında ; ”  Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden; istikbalimizin mimarı, fedakârlığın ve sevginin timsali öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü sevgi ve muhabbetle kutluyorum.

Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu yönüyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır.
Bizler, “beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz.
Bilhassa, bizim kültürümüzde öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdir. Çünkü öğretmen, sadece öğreten, bilgiyi nakleden insan değildir. Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen bir sanatkârdır.
Saygıdeğer Öğretmenlerimiz;
İleride büyük insan olacak evlatlarımız sizlerin elindedir. İstikbalimiz sizlerin ellerinde büyümektedir. Görkemli bir geçmişten ışıltılı bir geleceğe ancak sizlerle kanat açabilir, ancak sizlerin sayesinde ileri gidebiliriz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak hedefiyle, yarınların daha güçlü Türkiye’si için emek veren bütün öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Sizler, hem mazimiz, hem istikbalimizsiniz. Bizim kıymetlimiz; yaşam rehberimizsiniz. Sadece bir gün değil, hep kalbimizdesiniz.
Öğretmenlik mesleklerinin yanında Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi ilan edilen ve Ülkemizde salgın riski olan (Covid-19) tedbirleri kapsamında belirlenen kurallara uyulması, salgınla mücadelenin etkin bir şekilde devam etmesi için Mahalle Denetim Ekiplerimizde görev alarak; İlçemizde Covid-19 denetimlerinin yürütülmesinde göstermiş oldukları katkılardan dolayı Okul Müdürlerimize, Müdür Yardımcılarımıza ve siz değerli öğretmenlerimize ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu vesileyle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde,  tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tekrar tebrik ediyor; terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.
552 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.