Hoşgeldiniz  

Kanserden korunmanın yolları, Sarıgazi Peyami Safa ilkokulu’nda konuşuldu

admin | 23 Şubat 2020 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe İlçesinde veli akademileri programında başarılı çalışmalar çıkartan Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu’unda Kanser’den korunmanın yolları konuşuldu. Veli Akademileri programı çerçevesinde Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu’nda seminer düzenlendi.

Düzenlenen seminerde Onkolog ve Fonksiyonel Tıp konusunda Uzman Dr. Yıldıray Tanrıver, kanserden korunmanın yollarını anlattı.
Veli Akademileri programına ilgi gösteren veliler, Uzman Dr. Yıldıray Tanrıver’i soru yağmuruna tuttular.  Veli Akademileri programını düzenleyen okulun çalışkan ve deneyimli öğretmeni Nilgün Yıldız’ın  düzenlenen seminer ile sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda ne kadar isabetli bir seçim yaptıklarını gözler önüne serdi.
Uzman Dr. Yıdıray Tanrıver seminerde “ sağlık asla bir mükemmellik hali değildir” dedi. Uzman Dr. Tanrıver “ Sağlık, Biyolojik, Psikolojik, sosyal, kültürel, ekolojik, ekonomik bir denge halidir” ifadelerinde bulundu.
Tanrıver; “ Fonksiyonel Tıp genel anlamda tıbbın geleceğidir ve herkes için ayrı ve özeldir. Vücudu ayrı organlar olarak değil bir bütün ve birleşik sistem olarak değerlendirir. Hastalıkların kök nedenini araştırarak kişiye özel tedavi sunar. Sağlık dedektifliği yaparak sebepleri arar ve sebeplere yönelik tedavi için kişiye özel biçimlendirilmiş  sağlık danışmanlığı yapar.” Şeklinde konuştu.
Uzman Dr. Yıldıray Tanrıver, son olarak  kanser konusunda sağlıklı beslenme, yaşam tarzı, çevresel faktörlerin etkili olduğunu sözlerine ekledi. Korunmanın yolu ise alışkanlıkların  yeniden gözden geçirilmesinde fayda olduğunu ifade etti.
Karşılıklı sohbet halinde geçen seminer de velilerin sorunları ile ilgili sorularını kırmayıp cevaplayan  Dr. Tanrıver’e  veliler teşekkür etti. Okul Müdürü Fuat Ercan ve Öğretmen Nilgün Yıldız  Seminer sonunda Uzman Dr. Yıldıray Tanrıver’e  plaket ve çiçek takdim ettiler.
Haber : Tevfik Erk / İstanbul
214 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.