Hoşgeldiniz  

İYİ Parti Sancaktepe’den Yağlı tepki

admin | 21 Şubat 2021 | Genel, Gündem, İYİ Parti Sancaktepe, Manşet A- A+

Yaşanan pandemi günlerinde ellerini kollarını bağlamadan vatandaşın kapısını çalan bir çok kuruluşa yaptığı etkinlikle İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkanlığı da katıldı. Vatandaşlara 2 Litrelik yağ dağıtan İYİ Parti Sancaktepe yöneticileri vatandaşın fiyat artışlarından şikayetçi olduklarını da dinlemiş oldu.


Sancaktepe ilçesinde geçinmekte zorlanan vatandaşlara 2 Litrelik Ayçiçek Yağı dağıtan ilçe yöneticilerinin bu etkinliği vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı.
Yaşanan Koronavirüs salgının ardından baş gösteren ekonomik sıkıntılara bir fiyat artışları eklenince vatandaşların yaşam şartları zorlanıyor diye konuşan İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkanı sezgin Öztürk “ Yağlarda ki fiyat artışına dikkat çekmek istedik. Aslında 5 litrelik yağ verecektik ama 2 litre olsun daha çok haneye bir katkımız olsun diye düşündük. “ ifadelerinde bulundu.

İlçe Başkanı Öztürk “ Bazen iyilik yaparak da tepki gösterebilirsiniz, yağ fiyatları aldı başını gitti. Her mutfağın en önemli gıda maddesi yağ olarak bilinir. Yağsız yemek her ne kadar konu uzmanları tarafından tavsiye edilse de yemeğe az da olsa katılan yağ lezzet verir. Hele bizim Türk mutfağı kültüründe yağlı yemek çeşitlerimiz açısından oldukça zengindir. Ama vatandaş yağ alamıyor. Marketlerin raflarında yağların fiyatları birbiri ile yarışıyor. Tarım ülkesi olarak bilinen güzel yurdumuzun ürünlerinden elde edilen yağlar artık mutfaklarımıza uzaktan bakıyor. “ şeklinde konuştu.

Millet Bizi Çağırıyor sloganı ile çıktığımız bu yolda yaptığımız etkinlikle milletimizin kapısına gittik diye konuşan İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Sezgin Öztürk “  İlçe teşkilatımız olarak yaptığımız toplantıda böyle bir karar aldık. 2 litrelik yağ dağıtalım ve yağ fiyatlarının çok yüksek olduğuna dikkat çekelim istedik. Bir çok haneye ulaştık. İnsanların teşekkürleri ve çok güzel bir konuya dikkat çektiniz ifadeleri bizlerin aldığı kararın ne kadar doğru olduğunu bize gösterdi. “ dedi.
Vatandaşımız mutfağına yağ alamıyor  diye konuşan İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Öztürk : “  Fiyatlar yüksek,  yağlar artık  neredeyse altın fiyatında. İlçe başkanlığı olarak 2 litrelik yağ dağıtımı ile yağ fiyatlarına dikkat çektik. Zor günler geçiren vatandaşlarımızın da dualarını aldık. Tez zamanda bu zor günleri geride bırakmayı Allah bize nasip etsin “ ifadelerinde bulundu.

Tevfik Erk / İstanbul

 

306 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.