Hoşgeldiniz  

İYİ PARTİ SANCAKTEPE, KADINA ŞİDDETE DUR DEDİ

admin | 08 Aralık 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

Öztürk, Yönetim Kurulu üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. 

İyi Parti Sancaktepe İlçe Yönetimi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olması nedeniyle  Sancaktepe’de  düzenlediği basın açıklamasında “ Kadına Şiddete Dur” dedi.
İyi Parti Sancaktepe üyesi Ayşe Nur Süral Yazıcı, İyi Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu’nun kaleme aldığı basın açıklamasını okudu.
Basın  açıklamasını İyi Parti Sancaktepe üyesi Ayşe Nur Süral Yazıcı yaptı.  Yazıcı, Basın açıklamasında “ Ne acıdır ki, 21. Yüzyılın neredeyse bir çeyreğini geride bıraktığımız bu günlerde ülkemizde kadınlar erkek egemen sosyal bir yapıyla mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Kadınlarımız hukuk nezdinde eşit haklara sahip olmasına rağmen bu gün hala temelinde eğitimsizlik yatan pek çok haksızlığın mağduriyetini yaşıyorlar. Türk kültürünün temel taşlarından olan saygı ve hoşgörünün yerini alan şiddet olayları gün geçtikçe etki alanlarını genişleterek her yaş ve sosyoekonomik  gruptan kadınlarımızın kişilik haklarına ve bedenine yönelik; tecavüzden cinayete kadar geniş bir aralıkta artarak devam etmektedir. Akla, vicdana, insani değerlere sığmayan bu duruma karşı durmak, kadınıyla erkeğiyle toplumun her bir ferdinin sorumluluğudur.” Dedi.
Ayşe Nur Süral Yazıcı Basın açıklamasına “ Daha güzel ve yaşanabilir bir gelecek sağlayabilmek için bu gün alınacak önlemlerden bir diğeri de kadınlarımız tarafından yetiştirilen ve yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza ilişkindir. Unutulmamalıdır ki, yarının kadınlarına şiddet yerine saygı gösterecek erkekler, bu günün  kadınlarının oğullarından başkası değildir. “ sözleri ile son verdi.

İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Sezgin Öztürk “ Kadına yönelik şiddete karşı uluslar arası mücadele günü kapsamında GİK üyemiz Sn. Neslihan Sultan Seven Katılımlarıyla yapmış olduğumuz etkinlik ve basın açıklamasına, Sancaktepe halkımızın göstermiş olduğu yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz.” Dedi.
HABER : Tevfik Erk / İstanbul
244 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.