Hoşgeldiniz  

Hizmet binasına kavuştular

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Kadın Koordinasyon Merkezi yeni hizmet binasına kavuştu

06 Haziran 2011 Pazartesi 00:30

Genç-yaşlı, kadın-erkek tüm Sancaktepeliler’e “üstün standartlarda hizmet sunma” hedefi taşıyan Belediyesi Sancaktepeli kadınlara özel bir merkez olan Kadın Koordinasyon Merkezi’ni hizmete sundu.

İlçe için gurur kaynağı olan “Mahalle Anneleri” gibi birçok önemli projenin geliştirildiği merkezde hanımlar, eğitici kurslara katılıp danışmanlık hizmetleri de alabiliyor. Sancaktepeli hanımların kurslar sayesinde sertifika sahibi olabileceği, çocukların da birçok etkinliğe katılabileceği merkez; eğitim, kültür ve birçok alanda ilçeye çok önemli katkılar sağlayacak.

Kadın Koordinasyon Merkezi’nin açışlında bir konuşma yapan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Genç Sancaktepe olarak tarih yazıyor, dev projelerle büyüyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Kadın Koordinasyon Merkezi’nin, Sancaktepe için hayırlı olmasını diliyorum” diyerek başladığı konuşmasında merkezde yapılan hizmetlerin önemine değindi. Erdem: “Doğaldır ki bu tür organizasyonlar için gönüllü ve özverili bireylere ihtiyaç var. Bu çalışmalar bir gönül ve şefkat hareketidir. Özveri ve çaba ister. Biz bunun için varız. Ümitsizlerin ümidi, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacı olabilmek için. Yardım dolu eller, sevgi dolu yürekler olmak için.” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Protokol konuşmalarının ardından açılış kurdelası kesilerek Kadın Koordinasyon Merkezi gezildi. Başkan Erdem ve beraberindekiler merkezdeki çalışmlar hakkında bilgi aldı.

Kadın Koordinasyon Merkezi’mizde Sancaktepeli hanımlara yönelik hizmetler yapılıyor

Kadın Koordinasyon Merkezi’nde Sancaktepeli hanımlar çeşitli kurslarından aldıkları eğitimle el ve sanat becerilerini sergileme fırsatı bulurken, hanımlara özgü “kadın kütüphanesi” ile de hanımların yazmış olduğu eserleri rahatlıkla okuyabilme imkânı elde edebilecekler.

Başlatmış olduğu “Mahalle Anneleri” adlı projesi ile Kadın Koordinasyon Merkezi, önce komşusundan başlayarak mahallesine sahip çıkan, hoşgörü, saygı, sevgi içinde yakın çevresi ile diyalogları geliştiren bir hizmet sunuyor. Bunun yanında hasta, ihtiyaç sahibi, benim de kapımı çalan kimse yok mu diyen her vatandaşlara hizmet sunmaya devam ediyor.

Her hafta, “Mahalle Anneleri” ve yardımcıları için Psikolog eşliğinde mahalle ve sitelerde seminerler düzenleniyor. Eğitimden sağlığa, çocuk yetiştirmeden ergen sorunlarına değin birçok konuda Sancaktepe Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, “elini uzat, yüreğini ver” diyerek çıkmış olduğu bu yolculukta halkın yanında olmayı sürdürüyor

227 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.