Hoşgeldiniz  

Hale Bağce Özbaş’ın 15 Temmuz mesajı

admin | 14 Temmuz 2020 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı yayımladı.

Sancaktepe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş mesajında; “ Bir çiçek büyüttünüz mü hiç karanlıkta? Her gün ışıkla sulayıp ismine Türkiye dediniz mi? Bir çiçek oluvermişiz biz; toprağımızdan başka sadık yâr bulamamışız. Gökkuşağı bellemişiz tüm illeri, renk renk saçılmışız evrenin yüzüne. Kalbi olmuşuz meğerse dünyanın; sevince tüm varımızı sermişiz; merhamet etmeye gelince, soframızdan misafiri eksiltmemişiz.
Bir türkü yazılırken Anadolu’da, sazdan, sözden öte çayır çimen olmuşuz, bal yapan arı olmuşuz, âşığın gönlüne düşen sevda olmuşuz…
15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak onları başarısızlığa uğratmayı başarmıştı.
Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletimize, Meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Bizler biliyoruz ki, Ordumuz ve Mehmetçiğimiz bizim gözbebeğimizdir.
Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız…
Bu vesileyle, 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum.” dedi.

932 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.