Hoşgeldiniz  

`Genç Gelecek` Tekne Turu Düzenledi

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Sancaktepe Belediyesi 15 ile 25 yaş arası gençlere yönelik `Genç Gelecek` projesi kapsamında geçlere boğaz gezisi düzenledi.
05 Haziran 2011 Pazar 02:08

Sancaktepe Belediyesi 15 ile 25 yaş arası gençlere yönelik ‘Genç Gelecek’ projesini geçtiğimiz yıl hayata geçirdi. Düzenlediği organizasyonla Sancaktepe gençlerini kültür ve sporla iç içe olmaları adına boğazda tekne turları, tarihi yerleri görmeleri adına turlar, gençlik panelleri ve sporda söz sahibi olmaları adına yaklaşık 15 branşta kurslar düzenleniyor. Bu aktiviteler için hiçbir ücret talep edilmiyor. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem “Yarınlarımızın teminatı gençlerimiz için ne yapılsa azdır” diyor.

Sancaktepe Belediye Başkan İsmail Erdem tekne gezisi sırasında gençlere yaptığı konuşmada Avrupa kültür başkentliği yağmış İstanbul’a dikkat çekerek, “köklü ve kalıcı mirasımızın kalbi buralarda atmıştır” dedi. Erdem: “İstanbul her mevsim bir cazibe merkezidir. Bu şehirden üç imparatorluk geçmiştir. Doğal güzellikleri, kültür yapısıyla farklı bir şehirdir. Birçok sanatçı, şair ve düşünür bu şehirden iham almıştır ve almaya devam ediyor” dedi. Erdem, çok zengin kültürümüze sahip çıkmak için geçlerimizin daha duyarlı ve bilinçli olmaları gerektiğinin altını çizdi. Erdem, Sancaktepe de yeni temelleri atılan okullar ve vizyon projelerinden bahsederek geçlere yönelik yüzme havuzu ve spor komplesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Boğaz gezisine Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kaymakam Necmettin Kalkan Belediye Başkan Yardımcıları, müdürler ve Sancaktepeli gençler katıldı.

23 Mayıs Pazartesi günü  “Genç Gelecek” projesi kapsamında gerçekleştirilen tekne turu, Beylerbeyi’nden başlayarak gezi sonrası aynı noktada sona erdi. Gençler, geziden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Erdem’e teşekkür etti.

249 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.