Hoşgeldiniz  

`Genç Gelecek` Spor Parkı

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Sancaktepe Belediyesi`nin gençleri spora yönlendirmek ve boş zamanlarını sporla değerlendirmek amaçlı yaptırdığı spor parkı renkli bir törenle açıldı.
05 Haziran 2011 Pazar 02:11

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, daha yaşanabilir bir Sancaktepe oluşturmak için sosyal tesis ve spor tesisi eksikleri bulunan mahallelere öncelik tanıdıklarını söyledi. Erdem, “Mahallelerimize modern sosyal tesisler kazandırıyoruz. Bugüne kadar birçok yeri kamulaştırdık; sırf, yeşil alan ve diğer sosyal donatıları yapabilmek için” dedi.

Sancaktepe’yi çağdaş mahallelere, meydanlara ve hizmet binalarına kavuşturmayı hedeflediklerini, bu amaçla modern meydanlar, spor tesisleri yapacaklarını kaydeden Erdem, “iş adamınızın desteği ile 2 ay gibi kısa bir zamanda oluşturulan spor parkını bugün de hizmete açıyoruz. Mahallemizin gençlerinin spor alnında önemli bir eksiğini karşılayacağına inanıyorum” diye konuştu.

28 Mayıs 2011 cumartesi yapışan açılışta Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan ve mahalle sakinleri ile beraber açılış kurdelesini kesen Başkan İsmail Erdem, parkın yapımını üstlenen iş adamı Bülent Dündar’a teşekkür plaketi verdi.

Protokol ve vatandaşlar parktaki spor alanlarını gezdikten sonra Belediye Başkanı ve Kaymakam basketbol potasına basket taşı ve kaleye penaltı atışı gerçekleştirdi.

Geçlerin rahatlıkla basketbol, futbol, voleybol ve masa tensisi oynayacağı spor parkı, gece saatlerinde de yapılan aydınlatma sayesinde spor yapma imkânı sağlıyor.

598 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.