Hoşgeldiniz  

EVDE KAL SANCAKTEPE

admin | 29 Mart 2020 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Tüm dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de tespit eden Koronavirüsü alarmının ardından Sancaktepe Belediyesi de çeşitli tedbirler almaya devam ediyor. Başlatılan dezenfekte çalışmaları kapsamında kentin en işlek caddeleri, Parklar, Kamu binaları, Camiler ve Cemevleri, muhtarlıklar özel solüsyonlarla dezenfekte edildi.  Yapılan tüm duyurulara rağmen vatandaşların  pastanelerde, lokanta, kafeterya çay evi gibi yerlerde oturup sohbet ettikleri görülmekte.  Salgının önlenebilmesi için Acil durumlar dışında dışarıya çıkılmaması konusunda ve Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı uyarıları dikkatle takip edilmesi konusunda Uzmanlar ısrarla uyarıyor. Evde kalarak sağlık çalışanlarına büyük destek ve yardım etmiş olacağız. Bu işin şakası yok.

EVDE KAL SANCAKTEPE DEDİLER

Bu konuda görüştüğümüz Sancaktepe İlçesinden bir çok isim de Evde Kal Sancaktepe  demekte. İşte O isimlerden bir kaçını  sizlere aktarıyoruz. AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Muharrem Aydın,  İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Sezgin Öztürk, Kızılay Sancaktepe Şube Başkanı Hilmi Yazıcı, Sancaktepe Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurettin Yiyit, Yeşilay Sancaktepe Şube Başkanı Dr. Abdullah İnan, Atatürk mahalle Muhtarı Cennet Taçyıldız, Sancaktepe Safa Mahallesi Muhtarı Cengiz Dikmen, İnönü Mahallesi Muhtarı Nilüfer Kantekin, Sancaktepe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş,Gönüllü Anneler Derneği Başkanı Sevda Yılmaz, Sancaktepe Belediye CHP Grup Başkan vekili İlknur Ünlü, Sancaktepe İşadamları Derneği Başkanı Rüstem Aldağ bu sürecin evde kalarak geçirilmesinde fayda olduğunu, bu konunun ciddiye alınması gerektiğini ve Sağlık Bakanlığı ile yetkilerin yaptığı açıklamalarını dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirttiler.
Gece gündüz demeden çocuklarından, ailesinden, sevdiklerin ayrı kalıp hastaların başında insanları iyileştirmek için yoğun çaba sarf eden  doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarını da unutmamak gerekiyor. Ne kadar az hasta o kadar sağlıklı bir Türkiye demektir. İşte bu yüzden Hastalığın daha az yayılması  ve yayılmasını önlemek için EVDE KAL SANCAKTEPE diyoruz.


Sancaktepe Kızılay Başkanı Hilmi Yazıcı, UGADER Başkanı Sevda Yılmaz, Sarıgazi Cemevi Başkanı Erdal Sağır, Sancaktepe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Muhtar Cennet Taçyıldız, Muhtar Nilüfer Kantekin

DR. ABDULLAH İNAN ; EVDE KAL SANCAKTEPE

Sosyal Medya ve yaptığı yoğun çalışmalarla ilçenin sevilen isimlerinden biri olan Yeşilay Sancaktepe Şube Başkanı Dr. Abdullah İnan’da Tedbirini al evde kal diyor. Dr. İnan Sancaktepelilere ve tüm vatandaşlarımıza bir mesaj verdi “  TEDBİRİNİ AL EVDE KAL; Bu süreç artık hepimizin bildiği bir durum. Covid 19 , insandan insana bulaşıyor. O halde aramızdaki insanlığı devam ettireceğiz ancak mesafelerimizi ayarlayacağız. Mümkün olduğu kadar evimizden çıkmayacağız, Kalabalık yerlerin hep uzağından geçeceğiz, Ekmek alırken bile önümüzdeki ve arkamızdaki kişi ile olan mesafelerimize dikkat edeceğiz. Bir şekilde Bize bulaşan virüs vücudumuzda ürerken, hem bizi hasta yapacak hem de başkalarına bulaştırmış olacağız. Buna fırsat vermeden, Sağlık Bakanlığının aldığı kararlara Harfiyen uyalım. Bana bir şey olur diyelim  ve Yasaklara uymayan ya da yeterince engellenemeyen kafeterya, çay salonu, pastahane hatta yasak sınırı olmamasına rağmen lokantalara bile GİRMEYELİM.. Evimizin en dikkatli ve titiz kişisine alışverişlerimizi yaptırtalım. Korkarak değil Tedbir alarak ve Panik yapmadan yaşamaya çalışıp bu mücadeleyi birlikte yapıp, Sağlıklı bir şekilde tekrar normal yaşama dönelim inşallah. Rabbim Yar ve Yardımcımız olsun. Dr.Abdullah İnan. “ dedi.

BELEDİYE BAŞKANI AV.ŞEYMA DÖĞÜCÜ
Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü; Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü , ” Belediye olarak biz de gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Bizler her koşulda vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz. “ demekte.
Haberin hazırlanması uzman olarak görüşünü belirten Dr. Abdullah İnan’a ayrıca teşekkür ederiz.
Tevfik Erk / İstanbul

261 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.