Hoşgeldiniz  

Devlet Bakanı Egemen Bağış Sancaktepe`de

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Sancaktepe`de STK temsilcileri, muhtarlar ve halkla bir araya geldi.
19 Haziran 2011 Pazar 18:01

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin 2023’te dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olmasını istediklerini ve bu yönde çalıştıklarını da anlattı. İnsanımızı 7’den 70’e güvenli bir ülkede yaşatmak için çalıştıklarını ifade eden Bağış, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Dinleyenler ile bir araya gelen Bakan Bağış, Türkiye’nin hedeflerinin büyük olduğunu belirterek güçlü ve istikrarlı bir Türkiye için hizmet ettiklerini belirtti. Bağış, “Biz kardeşlik, birlik ve kalkınmadan yanayız. ” dedi.

Ülkenin her zamandan daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirten Bakan Bağış; “Bu ülkede farklı etnik kökenlere sahip kardeşlerimizin kendi dillerinde devletin televizyonundan gerçek bilgiye kavuşmalarını sağlayabiliyorsak, bu ülkenin farklılıklarını zenginlik olarak görebiliyorsak, ama hepimiz bu ülkenin kalkınması, huzuru, kardeşliği, barışı için birlikte omuz omuza ter dökebiliyorsak, milli birlik ve kardeşliği sağlıyorsak hiçbir güç bizi yıkamaz’ dedi.

AB Sürecinde Gerekli Tüm Adımları Atıyoruz’

Programda konuşan Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış, AB süreci hakkında da bilgi verdi. Avrupa Birliği sürecinin aksamadan devam ettiğini ifade eden Devlet Bakanı Bağış, bu süreçte üzerlerine düşen tüm gereklilikleri büyük bir özveri ile yerine getirdiklerini söyledi. Bağış, AB sürecinin tüm alanlarında gerekli adımları kararlılıkla attıklarını vurguladı. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, Türkiye’nin 2023’te dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olmasını istediklerini ve bu yönde çalıştıklarını da anlattı.

Programda kısa bir konuşma yapan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ise “Genç Sancaktepe olarak tarih yazıyor, dev projelerle büyüyoruz. Belediyemiz, Sancaktepe için her alanda yatırımlarına hızla devam etmektedir. Bugünlerde art arda gerçekleştirdiğimiz temel atma ve açılış törenlerimizle bir haftada tam 19 projemizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadık” dedi. Başkan Erdem, halen üretmeye devam edilen bu yatırım projeleriyle, Sancaktepe’yi örnek bir yaşam merkezine dönüştürdüklerini belirterek, Sancaktepelilerin hayatını her noktada zenginleştirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi


208 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.