Hoşgeldiniz  

Daimi Derin, CHP Sancaktepe İlçe Başkan Adayı oldu

admin | 17 Aralık 2019 | Genel, Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

SANCAKTEPE – 22 Aralık 2019  tarihinde sandık başına gidecek olan delegeler CHP Sancaktepe İlçe Başkanını seçecek. Mevcut İlçe Başkanı Muharrem Aydın‘ın İlçe Başkanlığına aday olmasının ardından Daimi Derin’in adaylığını açıklaması ile şimdilik CHP Sancaktepe’de aday sayısı ikiye çıkmış oldu.

İlçe Başkanlığının kapısında başlayan karşılama ile alkışlar arasında salona giren Daimi Derin’in moralinin oldukça yüksek olması dikkat çekti. İlçe Merkezinde adaylık açıklaması yapan Daimi Derin, partililerin coşkulu alkışları arasında konuşmasını yaptı. İzdiham derecesinde yoğun katılım olunca partililer oturacak yer bulamadılar.Kalabalık toplantı salonun dışına taşmış oldu.
Konuşmasını “BİZ” üzerine kuran İlçe Başkan Adayı Daimi Derin ; “Bildiğiniz gibi 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerini yaşadık. Bu seçimlerdeki pratik şunu gösterdi ki iyi örgütlenemedik.  “Ben” merkezli değil, “Biz” merkezli bir yapılanma olsaydı şu an Sancaktepe’de seçimi kazanmış bir partinin ilçe kongresini yapıyor olacaktık. Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkararak, geleceği birlikte kurmak için “BİZ Mevsimi” için yola çıkmış bulunuyoruz.” İfadelerinde bulundu.
CHP Sancaktepe İlçe Başkan Adayı Daimi Derin konuşmasında şunları söyledi; “ CHP, emperyalist paylaşım savaşında cephede, Çanakkale’de, Erzurum’da, Antep’te kısacası güzel ülkemizin her karış toprağında bedeller ödenerek kurulmuş bir partidir.
Korku imparatorluğunun inşa edilmeye çalışıldığı günümüzde başta genel başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde Türkiye’yi kuran ortak ruhla birlikte “İstanbul İttifakını” örgütleyerek  İstanbul başta olmak üzere bir çok kentimizin yönetimini kazandık. 25 yıl sonra İstanbul’u kazanmamızda yol gösteren başta genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu saygı ile selamlıyorum.
Bu süreçte CHP’den koparılmaya çalışılan kitleleri Partimizle buluşturan İl Başkanımız Sn. Canan Kaftancıoğlu’na  teşekkürü borç biliyorum. Korku imparatorluğunun duvarlarını sevgi sözcükleri ile aşan, İstanbul’un gülen yüzü, Sabır abidesi İBB belediye Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu’na başarılar diliyorum.
Yine İBB’nin en büyük iştiraklerinden olan Halk Ekmekte yönetim kurulu başkan vekilliği görevine başlayan arkadaşım Sn. Özgen Nama’ya başarılar diliyorum. İBB’de İstaç AŞ ‘de başkan danışmanlığına getirilen Sn. Alper Yeğin’e kardeşime de başarılar diliyorum. Sancaktepe’yi en iyi şekilde temsil edeceklerine inancım tamdır.
Kıymetli yol arkadaşlarım, bugün 25 yıl sonra büyük kentlerde yakalanan başarının geliştirilerek ilk genel seçimde CHP’nin Türkiye’de iktidar olabilmesi için yola çıkmış bulunuyoruz.
Yola çıkarken temel ilkemiz hiç kimseyi ötekileştirmemektir. Her türlü ayrımcılığı red ediyoruz. Yurttaşlık, kardeşlik, dayanışma ve birlik duygularını geliştirmek zorundayız.
Her bireyin dini inancı, mezhebi ve  etnik kimliğine saygılı olmak olmazsa olmazımızdır. Partinin üyelik yapısı ve çalışmaları bu evrensel değerlere uygun olmalıdır. Yıllarca küçük olsun benim olsun anlayışı ile yol alınamadığını hepimiz gördük.
Bildiğiniz gibi 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerini yaşadık. Bu seçimlerdeki pratik şunu gösterdi ki iyi örgütlenemedik.  “Ben” merkezli değil, “Biz” merkezli bir yapılanma olsaydı şu an Sancaktepe’de seçimi kazanmış bir partinin ilçe kongresini yapıyor olacaktık. Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkararak, geleceği birlikte kurmak için “BİZ Mevsimi” için yola çıkmış bulunuyoruz.
Biz Mevsimi çoğulcu demokrasidir, özgür bireydir, insanı ve doğayı karşılıksız sevmektir.
Biz mevsimi Etnik kimliği bir şeref olarak kabul etmek, bütün etnik ve dinsel kimliklerin üzerindeki ortak noktayı aramaktır.
Biz mevsimi Sorunları şiddete başvurarak değil, hoşgörü anlayışıyla çözmektir. Biz mevsimi;  önümüzdeki seçimlerde genel merkez hangi yöntemi belirlemiş olursa olsun, aday kim olursa olsun, Sancaktepe’de seçimi kazanmaktır.
Bu anlayışla çıkacağımız yolun birlik ve beraberliğimize katkı sunacağına inanıyorum.
Yüzümüzden tebessümü, dilimizden sevgi sözcüklerini eksik etmeden, gece gündüz demeden 23 Aralık tarihinden itibaren Sancaktepe halkının iktidarını kurmak için hep birlikte yola çıkıyoruz.
Ülkemizin ve partimizin aydınlığa susamış yüreklerini, gençlerini, kadınlarını katarak başlatacağımız süreç yerelde belediyeyi, genelde parlamenter sisteme dönüşü getirecek, tek adam diktatörlüğüne son verecektir. İlçe başkanlığı zamanla  kendimizi başka bir koltuğa atacağımız süreç değildir. Bireysel hedeflerden çok, toplumsal hedeflere odaklanmak zorundayız.
Partimizin demokratik, şeffaf, katılımcı yapısının güçlendirilmesi için elimizden gelen herşeyi yapacağız. Öncelikle üye yapısının sağlıklı bir yapıya kavuşması gerekiyor. Sokakta, komitede, eylemlerde bulunan, aidatını ödeyen, partinin eğitim programlarına katılan üye sayısını çoğaltmak zorundayız. Nitelikli hale gelen üye yapısından sonra parti içi demokrasiyi hayata geçireceğiz. Delege seçimlerinde, ilçe yönetimlerinde çarşaf listeyi savunacağız. Partinin demokratik yapısı ne kadar güçlü olursa, partide o kadar güçlenecektir.
Çalışmalarımızda özgün ve çağdaş kültürü örnek  alabileceğimiz çok sayıda referansımız bu topraklarda yetişmiştir. Sevgiyi, kardeşliği, birliği, beraberliği bu topraklar Hacı Bektaşi Veli’den, Mevlana’dan, Yunus Emre gibi değerlerden öğrendi.
Aydınlanmayı, bağımsızlığı, kadına ve insana  saygıyı Mustafa Kemal ATATÜRK bir dehadan öğrenmiş bir toplumun bu hazineleri bu toplumu aydınlatmaya yetecektir.
Son yıllarda partimizde ve ülkemizde kronikleşen çok sayıda sorunla karşı karşıyayız.
Bildiğiniz gibi ülkemiz de  çok sayıda kadın cinayetleri işlenmektedir. Kadın cinayetleri politiktir ve iktidarın uygulamalarının sonucudur. Kadınların politik mücadeleye katılabilmesi için olanaklar yaratıp, Partimizin kapılarını sonuna kadar kadınlara açacağız. Çocuklara cinsel istismarın önüne geçeceğiz.
Yine tespit ettiğimiz bir eksikte gençlerimize yeterince destek verilmediği noktasında olmuştur. Gençlerimizin istihdam sorununu çözmek boynumuzun borcudur. Partiyle organik bağlarını güçlendirmek için acil eylem planı hazırlayıp uygulamaya koyacağız.
İlçe yönetim kurulu toplantılarını asil ve yedek üyelerin tamamının katılımı ile yapacağız. Mutlaka kadın ve gençlik kollarımızın başkanlarını ve yönetim kurulu üyelerini de toplantılarına dahil edeceğiz. Partide eş-dost, akraba hısım siyasetinin yerine politikaların, projelerin konuşulmasını sağlayacağız.
Partinin üye yapısını güçlendirerek tüm kesimlerin partide kendilerini ifade etmelerini sağlayacağız.        Üye olmak isteyen hiç kimseyi partinin kapısından çevirmeyip, üyelerinden korkmayacağız. Aktif üyeler haline getireceğiz.
Bildiğiniz gibi 10 yıl Sancaktepe Belediyesinde meclis üyeliği yaptım. Yaklaşık 4 yıl grup başkan vekilliği görevinde bulundum. Dolayısıyla AKP’li yöneticilerin ilçemize verdiği hasarları yakinen biliyorum. Islah edilmemiş dereler, harabeye dönen küçük parklar, yeşil alan, okul, sağlık tesisi, otopark alanları, yürüyüş alanları yetersizdir. Trafik sorununa çözüm bulmak için toplu taşımalar araçlarını ve raylı sistemleri teşvik edecek projeler geliştireceğiz. Bunu geçmişte belediye başkan aday adayı ve meclis üyeleri aday adaylarımız, meclis üyelerimiz ve muhtarlarımızla birlikte planlayacağız.
Süreçte  başkan adayımız kim olursa olsun Sancaktepe’nin sorunlarının ve çözüm önerilerinin olduğu çalışmalarla Halkçı belediyeciliğin alt yapısını hazırlayacağız. Mahalle komitelerini mahalle Meclis’lerine dönüştürerek STÖ ve mahallelerin doğal önderlerini sürece katacağız.
Hiçbir aday arkadaşımızın aleyhine konuşmayacağım. Konuşulmasına müsaade etmeyeceğim. Şuna eminim kim kazanırsa kazansın Muharrem başkan ve diğer aday arkadaşlarımızla ileride daha çok kaynaşacağız. Siyaseti rakibimi yok etmek üzerine kurmayacağım. Birlik beraberlik ve dayanışmanın güçlenmesi için en güçlü rakibimi il delegesi listeme önereceğim.
Kıymetli dostlarım; ‘ben değil, biz mevsimi’ sloganı ile çıktığımız bu süreci başarıya ulaştırmak parti içi barışı sağlamakla mümkün olacaktır. Parti içi disiplini sağlayacağız. Partinin aleyhine  çalışan, partiyi yıpratan kişilere karşı disiplin işlemlerini başlatacağız. Çıktığımız bu yolda partililerimize ve ilçe delegelerine güveniyorum. Kongreyi kim kazanırsa kazansın kazananın partimiz olması temennisiyle kendimi partimizin ‘aklı hür, vicdanı hür’ delegelerine emanet ediyorum.
Geldiğiniz için hepinize teşekkür etmeden önce konuşmamı Cahit Sıtkı TARANCI’NIN bir şiiriyle sonlandırmak istiyorum.” Dedi.
Şiiri okuduktan sonra partililerin tebriklerini kabul eden İlçe Başkan Adayı Daimi Derin, partilileri tek tek çıkış kapısında katılımlarından dolayı teşekkür ederek uğurladı.
Haber: Tevfik Erk / İstanbul

416 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.