Hoşgeldiniz  

CHP SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ADAYI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

admin | 21 Ocak 2021 | CHP Sancaktepe, Genel, Gündem, Manşet A- A+

Yerel seçimlere uzun bir zaman olmasına rağmen çalışmalarına başlayacağını duyurdu.

Son günlerde Sosyal medya hesaplarında dikkat çeken bir konuyu muhatabına sorduk. Sosyal medya hesabından Sancaktepe CHP Belediye Başkan Aday Adayı diye paylaşımlar yapmaya başlayan Yılmaz Baydar geçtiğimiz yerel seçimlerde de CHP Sancaktepe Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu.


Yerel seçimlere uzun bir zaman olmasına rağmen şimdiden çalışmalara yavaş yavaş başladığını söyleyen Yılmaz Baydar, renkli bir kişilik olarak dikkat çekiyor. Yapılmayanlar yapan Yılmaz Baydar, sabahın erken saatlerinde daha gün ışımadan yollara çıkıp aday adayı olduğunu ve işe gitmekte olanlara hayırlı işler dilemesi ile ünlenmişti. Yılmaz Baydar, “ Daha seçimlere uzun bir zaman var bunu biliyorum. Şimdiden aday adayı olarak çalışmalarıma başlayıp partime destek olmak istiyorum. Sancaktepe’yi bu sefer kazanmak istiyoruz. Bunun için seçim zamanını beklemeden aday adayı olarak çalışmalarıma başladım. Resmi olarak müracaatlar başladığı zaman bizde başvurumuzu yaparız. Yeter ki Allah sağlık versin” ifadelerinde bulundu.

CHP Sancaktepe Belediye Başkan Aday Adayı olarak çalışmalarına başlayan Yılmaz Baydar, kimdir? Sorusunu aşağıdaki gibi özetledi.

YILMAZ BAYDAR KİMDİR ?
1954 yılında Ağrı/Doğubayazıt İlçesinde doğdum.

1974 -195 Yılında İstanbul Esenler Yıldıztepe ilkokulunda öğretmenlik görevinde bulundum.

1976 Yılında Akbank T.A.S.Galata şubesinde işe başladım. Bu süreçte akşamları Sultan Ahmet Ticari İlimler Akademisi’nde eğitim aldım.

Ankara Hukuk Fak. Banka ve Ticar.Huk.Araşt.Enst.2 yıl tamamladım.

Bankanın çeşitli servislerinde şef. mv. ve şeflik görevinde bulundum.

12 Eylül 1980 yılından sonra kapanan sendikaları tekrar canlandırarak Baksis ( Banka ve Sigorta ) kuruldu. Burada 2 dönem genel başkan yardımcılığı görevinde bulundum.

2001 Yılında Akbank Emekli sandığı vakfından emekli oldum.
İstanbul Ağrı Hemşeri Dernekleri yönetim kurulu üyelikleri ve Türkiye Ağrı Konfederasyonu İstişare Kurulu üyeliği yaptı.
2010 Sancaktepe’de CHP aktif olarak çalışmaya başladım ( 2012 yılında üye olmayı başarabildim.) İlçe başkanı Dr. Hakkı Sağlam ve yol arkadaşlarımla yaklaşık 2800 cenaze katıldık. ( daha sonraki yıllarda 7000 civarında )
2017-2018 döneminde Sn. Akif Hamzaçebi başkanımla ( İstanbul grubu ) Doğu ve Güneydoğu buluşması düzenleyerek Sancaktepe Sultanbeyli Sultangazi G.O.Pasa Çekmeköy Ümraniye bölgelerinde geleneksel ( helise ) ikramında bulundum.
27.dönem M.V.aday adayı Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı Sancaktepe Seçim çalışmaları ile 685 halk otobüsünde yolculara sesleniş, 73 camii sabah namazı, 11 camide çorba ikramı, sabah ezan okunmadan fırınlara askıda ekmek çalışmalarını gerçekleştirdim.

307 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.