Hoşgeldiniz  

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Sancaktepe Belediyesine Ziyaret

admin | 21 Ocak 2021 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sancaktepe ilçesinde yapılacak olan projeler hakkında görüşmek üzere Sancaktepe Belediyesine ziyarette bulundu.


9 Ocak Cumartesi günü gerçekleşen ve AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu,AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gelen heyetin hazır bulunduğu toplantıda Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü Bakan Kurum’a yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili sunum yaptı.

Bakan Kurum yaptığı açıklamada Sancaktepe’nin temiz havası, çevre güzelliği ve Aydos ormanına komşu konumu ile vatandaşlarımızın güven ve huzurla hayatlarını sürdürdüğü bir ilçe olduğunu belirterek ”Bunun yanında ilçemiz sahip olduğu doğal güzellikleri ve zengin tarihi mirası ile cazip bir yaşam merkezidir. İlçemize değer katacak projeleri hayata geçirmek adına Belediye Başkanı Şeyma Döğücü Hanımefendi ile yaptığımız istişareler neticesinde; Hilal,Osmangazi,Akpınar,Fatih ve Abdurrahmangazi mahallerinin mülkiyet problemleri ile toplu konut ve sosyal donatı ihtiyaçlarının karşılanması, Hilal ve Fatih mahallerinde yürütülen kentsel dönüşüm alanları ve imar planlarının çözümü ile Aydos Kent Orman Projesi ve İlçemize kazandıracağımız millet bahçelerine kadar ortak yürüttüğümüz projeleri el birliği ile yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yapılan toplantıda en önemli gündem maddelerinden birinin sıfır atık projesi olduğunu belirten Bakan Kurum “Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde yürüttüğümüz projede amacımız cennet vatanımızın doğal varlıklarını korumalı şehirlerimizi temiz tutmalı ve tasarruf etmeyi bir hayat felsefesi haline getirmeliyiz Bu sebeple Sıfır Atık bilinci yaşam kültürü haline gelmelidir. İstanbul’un tüm ilçelerinde 569 adet mobil atık getirme merkezi kurduk.17 ilçe belediyesinin sıfır ark yönetim sistemine geçişleri için yaptığı hibe başvurusunu onayladık.Bu ilçelerimizden biri de Sancaktepe’dir.Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Gelecek nesillere daha güzel ve daha yaşanılabilir şehirler ve temiz bir dünya bırakmak için Sıfır atığı bir yaşam tarzı haline getirilmesinin altını çizen Bakan Kurum .”Bu anlamda Sancaktepe Belediyesinin özellikle Pandemi sürecinde de yürüttüğü özverili çalışmaları büyük bir mutlulukla takip ediyorum.Bu anlamda Belediye Başkanımız Şeyma Döğücü ve Sancaktepe halkına teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

295 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.