Hoşgeldiniz  

Çat kapı kaymakam geldi.

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Ramazan ayının ilk günü Sancaktepe`de bir ailenin evinde iftar sofrasına konuk olan Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan aile birlikte iftar açtı.
03 Ağustos 2011 Çarşamba 02:18

Kaymakam, Sancaktepe’de engelli çocukları bulunan ve maddi imkanları olmayan ailenin evine haber vermeden çat kapı gidip iftar sofrasına konuk oldu. Kaymakam Kalkan’ı karşılarında gören aile sakinleri önce çok şaşırdı. Kısa süren şaşkınlık yerini sevince ve heyecana bıraktı. İsimlerini açıklamak istemeyen aile sakinleri ile birlikte sofraya konuk olan Kaymakam Kalkan ailenin dertlerini ve sorunlarını da dinledi. Evden ayrılırken, Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından hazırlanan Ramazan kolisi aileye teslim edildi. Ramazan ayı boyunca bu tarz ziyaretlere fırsat buldukça devam edeceğini belirten Kaymakam Necmettin Kalkan, Ramazan ayının başlaması ile birlikte Sancaktepe Sosyal Yardımlaşma Vakfımızca 1050 aileye toplamda 315.000 TL yardım yapıldığını söyledi.

Kaymakam Necmettin Kalkan “Ramazan ayı, paylaşma ve dayanışmanın en yoğun olduğu mübarek bir aydır. Bu anlamda, maddi imkanı ve sosyal güvencesi olmayan ailelere 300 TL’lik katkıda bulunduk. Toplamda 1050 aileye yardım ettik.”dedi.

Tevfik Erk/ İstanbul

189 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.