Hoşgeldiniz  

Bora Yörükoğlu, İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkanlığı’na Aday olduğunu açıkladı

admin | 06 Ocak 2020 | Genel, Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

SANCAKTEPE – İYİ Parti Sancaktepe İlçe Kongresine hazırlanıyor. İyi Parti Sancaktepe İlçe Başkanlığına İnşaat Yüksek Mühendisi Bora Yörükoğlu’da aday olduğunu açıkladı.
İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkan Adayı İnşaat Yüksek Mühendisi Bora Yörükoğlu ile niçin aday olduğunu, delegelerden ne beklediğini, ilçede nasıl bir siyaset yürüteceği, süreci nasıl gördüğü hakkında kısa kısa konuştuk.
“Taşın altına elini koyması lazım”
Bu zamana kadar bu ülkeden aldıklarımızı, altyapımızı, birikimimizi artık geri verme zamanı diye düşünüyorum diye konuşan İnşaat Yüksek Mühendisi Bora Yörükoğlu “ İnsanlar uzun sürede sisteme küstü. Eğitimli olup da bir şeyler katabilecek insanların devreye girmesi lazım artık. Maalesef liyakatli insanlar da sistemden uzaklaştı. Ancak insanların daha motive olarak taşın altına elini koyması lazım diye düşünüyorum. Biz de üstümüze düşen sorumluluğu alıp, teşkilatın gösterdiği teveccühe karşılık vermemiz gerekiyor. Bundan dolayı aday olduk.” dedi.
“Delegelere kendimi anlatacağım”
Bora Yörükoğlu konuşmasına “ Türkiye’de birilerinin adamı olduğundan dolayı delege yapılıp sonra da onların kendisini seçmesini beklemek çok demokratik bir hareket değil. Benim çıkışım tamamen teşkilattan aldığım destek ve bunu yapabilecek kapasitede kendimi gördüğüm için, bağımsız olarak ve delegelerin fikrine güvenerek oldu. Seçilen delegelerin hepsiyle görüşeceğiz. Onlara önce kendimi, sonrada ilçe teşkilatımız için neler planladığımı, projelerimizi, birlikte neler yapabileceğimizi tek tek anlatarak yol kat etmeyi düşünüyorum. “ diye devam etti.
“Pozitif siyaset yürütmek “
Hedefinin İYİ PARTİ kuruluş ilkeleri doğrultusunda dürüst, şeffaf, çözümcü, farklılıklara saygı duyan, çoğulcu, katılımcı ve kapsayıcı pozitif siyaset yürütmek olduğunu söyleyen Bora Yörükoğlu “ Eğer sizi körü körüne tutacak insanlar delege olsun ve onlar bizi seçsin tarafında kalırsanız, sizin herkesi kucaklama şansınız kalmaz. Bizim sonuçta hedefimiz iktidara yürümek. İktidara tek fikre sahip insanlarla yürümeniz mümkün değil. Gençlerimizin, kadınlarımızın katılımcı olduğu, değişik fikirlerin üretilebildiği bir teşkilat yapısıyla herkesi ancak kucaklayabilirsiniz. İYİ PARTİ’nin hedefi de bu. Dar bir kapsamda kalınması için kurulmuş bir parti değil. Delegelerin de bu şekilde düşüneceğine inanıyorum. “ dedi.
“Seçilemezsek partimiz için bir nefer gibi çalışmaya devam edeceğiz”
Seçilemezsek hayal ettiğimiz Türkiye’ye ulaşana kadar partimiz için bir nefer gibi çalışmaya devam edeceğiz diye konuşan Bora Yörükoğlu konuşmasında; “ Öyle bir kırgınlığımızın olması mümkün değil. Partimiz bünyesinde verilecek görevleri layıkıyla yapmaya devam edeceğiz. Binadaki gibi önce temelin sağlam oturması lazım. Sizin halka bire bir indiğiniz noktalar ilçeler. Ondan dolayı ilçe yönetimlerini önemsiyorum. Vatandaşa dokunabildiğiniz yerler buralar. Parti içinde farklı pozisyonlarda görevler de konuşuldu ama benim öncelikli tercihim ilçede bu yapıyı kurabilmek. 3-4 senelik güzel bir çalışmayla ilçe belediyesini kazanabileceğimize inancımız tam. Ekip olarak çıkış noktamız da bu. Kapsayıcı ve çoğulcu bir yönetim anlayışı hedefliyoruz. “ şeklinde konuştu.
“ İYİ Parti’nin güzel tarafı bu “
Bora Yörükoğlu “ Siyaset içinde bulunduğum noktada önceliğim kişiselden çok teşkilat ve partinin önceliğidir. Burada tek başına bir şey yapmak zaten mümkün değil. İYİ PARTİ’nin güzel tarafı da bütün fikirlere açık bir yapısı olması. Özellikle başkanımız Sayın Akşener bu konuda çok hassas. Demokrasi adına çok güzel bir hamle yaptı, güven tazelemek için kongreye gitti. Bunun esasında tüm siyasi partilerde çok olağan karşılanması gerekirken farklı yorumlandı. İşte bu Türkiye’deki siyaset anlayışından dolayı. Bunun artık kırılması lazım. Farklı fikirlerin fazlalığı Türkiye’yi de doğru bir yere götürecektir. “dedi.
“ Bu seçimi rahatlıkla kazanabilirdik “
İYİ Parti Sancaktepe İlçe Başkan Adayı Bora Yörükoğlu; “ Önümüzde seçime kadar uzun bir zaman var. Biz buradaki seçime ittifakla girdik. Bir sonraki seçimde yine ittifak mı olur bilemiyorum, onlar o zaman değerlendirilecektir. Burada İYİ PARTİ’nin ilçe içinde kuvvetlenmesi kendi rolünü de kuvvetlendirecektir. Yapılan son yerel seçimleri bile kazanabileceğimiz inancındaydım. Bence küçük hatalarla seçim kaybettik. CHP ve İYİ PARTİ bir arada birkaç doğru hamle daha yapabilseydik bu seçimi rahatlıkla kazanabilirdik. Onun için bir sonraki seçimde daha fazla çalışarak tek ya da birlikte buranın kazanılabileceği inancındayım. “ diyerek sözlerine son verdi.

Bora Yörükoğlu Kimdir ?
Bora Yörükoğlu kimdir sorunu “ 1974 İstanbul doğumluyum. Aslen Amasya’lıyım. İnşaat Yüksek Mühendisi olup evli ve bir çocuk babasıyım. İlkokulu Şişli 19 Mayıs İlkokulu’nda 1985 yılında bitirdikten sonra orta ve lise eğitimimi Özel Amerikan Robert Lisesi’nde 1992 yılında tamamladım. 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Planlama ve Proje Yönetimi üzerine yüksek lisansımı da yine Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü 1999 yılında tamamladım. Askerliğimi de yüksek lisans döneminde 1997-98 yıllarında kısa dönem olarak Foça Amfibi Tugay’da yaptım.” Diye cevapladı.
TEVFİK ERK/ iSTANBUL

623 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.