Hoşgeldiniz  

Bilgi Merkezleri yıl sonu kapanış şöleni

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Eğitim-öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamlayan Sancaktepe Belediyesi Kültür ve Bilgi Merkezleri, gerçekleştirdiği yılsonu şenliğinde öğrencilerinin yeteneklerini velilere sundu.

19 Haziran 2011 Pazar 18:01

Sancaktepe Belediyesi tarafından hizmete sunulan Kültür ve Bilgi Merkezleri başarılı bir yılı daha geride bıraktı. Sancaktepe Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü Kültür ve Bilgi Merkezleri’ndeki uygulamalı dersler bölümüne bağlı olan öğrencilerin hazırlamış olduğu şenlikte çocuk kulüpleri mezuniyet töreni ve kış okulları kapanış programı düzenlendi.

Sarıgazi stadyumunda gerçekleştirilen yılsonu şenliğine Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti milletvekilleri ve çok sayıda Sancaktepeli katıldı.

Şenlikte 5 Bilgi Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerin gösterileri büyük alkış aldı. Şenlikte bir konuşma yapan Başkan İsmail Erdem, öğrencilerin eğitimine yardımcı olmanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Bilgi Merkezleri’nde 7.500 civarında öğrencinin eğitim aldığını kaydeden Başkan Erdem,  gelecek dönemde de öğrencilere destek vermeye devam edeceklerini ifade etti. Bu yıl haziran sonu itibari ile bir hafta içinde 3 Kültür ve Bilgi Merkezi’ni daha hizmete açtıklarını belirten Erdem, toplam 8 Merkezde 12.000 öğrenciye eğitim ve öğretim konusunda yardımcı olunacağını söyledi.

Başkan Erdem konuşmasında: “Yeni ve genç olan ilçemizde canımızdan çok sevdiğimiz ve değer verdiğimiz yavrularımızın eğitildiği, bilgilerle donatıldığı, zihinsel gelişimlerinin yanı sıra bedensel gelişimlerinin de üst seviyede tutulmak amaçlı başlatmış olduğumuz çalışmalarımızın hızla devam ediyor. Bizim için belediyecilik sadece imara dayalı ve yahut da güncel olan bir takım hizmetlere dayalı değildir. Bunun yanın da sosyal, kültürel ve sportif anlamda donanımlı nesiller yetiştirmek de belediyemizin ve belediyecilerin görevidir. Binlerce yavrumuzu sizlerin sayesinde sizlerin güveni sayesinde bir nebze de olsa eğitmiş olduk” dedi,

Kış okulları kapanış programında ise yaklaşık 650 öğrencinin katılımıyla halk oyunları, tiyatro, bağlama ve gitar performansları icra edildi. Yapılan bu programda dikkati çeken en önemli ayrıntı ise hiçbir profesyonel destek alınmadan öğrencilerin kendi gayretleriyle kültür ve bilgi merkezlerinde öğrendiklerini ortaya koymaları oldu.

Etkinlikteki öğrenciler, Başkan İsmail Erdem’inde katılımıyla kep atma coşkusunu yaşadılar. Yaklaşık 3 saat süren yılsonu etkinlikte, çocuklar doyasıya eğlenirken, ne kadar yetenekli olduklarını da gösterdi.

184 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.