Hoşgeldiniz  

Beklenen Hastanenin temeli atıldı

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

İstanbul`un genç ilçesi Sancaktepe`de uzun zamandır yapılması beklenen Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

05 Haziran 2011 Pazar 05:59

Temel atma töreni, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüsamettin Koçak,İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya,  Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Sancaktepe halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış yaptığı konuşmada, Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 14 ay gibi kısa bir sürede bitirileceğinin müjdesini verdi.

Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 73 milyon 582 bin Türk Lirası yatırımla, İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapılacak. Hastane 36.786 m²’lik bir alanda inşa edilecek ve 400 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 10 ameliyathane, 21 poliklinik, 170 araç kapasiteli kapalı, 280 araç kapasiteli açık otopark olacak.
Tevfik Erk / Sancaktepe

197 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.