Hoşgeldiniz  

BAYRAMLAR UMUTTUR, YARINLARA NİYETTİR

admin | 24 Mayıs 2020 | Genel, Manşet A- A+

Delta Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğru’dan bayram yazısı ve tebriği.

Mustafa Doğru Bayram için şöyle söyledi; 
“Âfâk bütün hande, cihan başka cihandır.
Bayram ne kadar hoş, ne şetâretli zamandır.”
                                                                             ( M.AKİF)
(Ufuklar hep gülmekte, dünya başka dünyadır;
Bayram ne kadar hoş, ne neşeli bir zamandır!)
M. Akif’in de dediği gibi bayram “neşe ve sevinç günü” dür. Dostluğu, sevgiyi ve geleceği, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissettiğimiz özel günlerdir bayramlar. Günler öncesinden alışverişlerin yapıldığı, evlerin mis kokulara büründüğü, maddi ve manevi her türlü temizliğe ulaşıldığı zamanlardır.
Bayramlar,  çocuklaştırır içimizi. Ayrı bir heyecan katar hepimize. Ama şüphesizdir ki asıl bayram çocuklarındır. Bayram onlar için, yeni elbise, kalabalık akraba ve arkadaşlar, harçlık, oyun, şeker ve daha nice güzellik demektir. Hâlâ ayakkabısını başucunda saklayan çocuklar var mıdır bilmiyoruz ama dün olduğu gibi bugün de çocukların bayramları başka bir coşkuyla yaşadıklarını biliyoruz. Hele de apartman duvarları arasına sıkışmış çocuklar için bayram, yalnızlıktan kaçış ve insana dokunuştur, birkaç bayram şekeri için ziline bastığı yabancı bir kapının samimi bir gülüşe dönüşmesidir.
Bu bayramda biriktirdiğimiz anılarımız klişeleşmiş eski bayramlardaki anılarımızdan biraz farklı olacak.  Belki de ilk defa  “Nerede o eski bayramlar?” dedirtecek küçüğünden büyüğüne, herkese. Belki de ilk defa yeni kıyafetlerimiz olmayacak, bayramlaşmak için evlerin kapılarını çalamayacağız en önemlisi sevdiklerimize doya doya sarılamayacağız. “Bayram olmasa yüzünüzü göremeyeceğiz.”, “Ne zaman okul bitiyor, ne zaman evlilik?” gibi meşhur sözleri duyamayacağız. Evde oturup misafir beklediğimiz bir bayram olmayacak. Sevincimizin kursağımızda kaldığı bir bayram… Ama bu bayram sevinçle kutlayacağımız bayramların müjdecisi, adeta bir provası olacak. İçimizde doruklara ulaşan bayram sevincini hiçbir zaman söndürmeyeceğimiz ve en önemlisi çocuklarımızın içlerindeki bayram sevincini söndürmeyecekleri bir bayram olsun.

Yapmamız gereken sadece biraz daha sabretmek…

Varsın, bu bayramda sevdiklerimize sarılmak yerine onlara bir kucak sevgi gönderelim, mesela sıcak bir mesaj atalım ki kapatsın tüm mesafeleri, birleştirsin tüm sevgi dolu gönülleri. Gelin bu bayram uzaktan da olsa sevdiklerimize sıcak bir gülümseme hediye edelim.
Ramazan Bayramınızı kutlar, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bayramlar dilerim.
MUSTAFA DOĞRU DELTA KOLEJİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI” dedi.
576 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.